اخبار كانديداهاي دوره دهم

خبرهاي مربوط به كانديداهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري

در مشاركت بي سابقه 85 درصدي مردم در انتخابات; احمدي‌نژاد با بیش از24 ميليون رای رئیس جمهور ایران شد

وزير كشور نتايج نهايي انتخابات دهم رياست جمهوري را اعلام كرد. بر اين اساس ميزان مشاركت 85 درصد و احمدي نژاد حائز 62.63 درصد آرا شد.
  احمدي‌نژاد با 24 ميليون و 527 هزار راي رئيس جمهوري اسلامي ايران شد.
 
وزير كشور نتايج نهايي انتخابات دهم رياست جمهوري را اعلام كرد. بر اين اساس ميزان مشاركت 85 درصد و احمدي نژاد حائز 62.63 درصد آرا شد. 

صادق محصولي نتايج 39165191 رأي صحيح و باطله مأخوذه آرا را به شرح ذيل اعلام كرد:
محمود احمدي نژاد 24527516 رأي 62.63 درصد آرا
محسن رضايي 678240 رأي 1.73 درصد آرا
مهدي كروبي 333635 رأي 0.85 درصد آرا
ميرحسين موسوي 13216411 رأي 33.75 درصد آرا

باطله مأخوذه 409389 باطله 1.04 درصد

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۲۳ساعت   توسط مهدي  | 

پیام مهم محسن رضایی به ملت ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزيز و بزرگوار ايران

ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها را تهنيت عرض مي نمايم. علاقه زايد الوصف شما در تعيين سرنوشت و آينده خود را مي ستايم. اينجانب به عنوان فرزند ملت آفرينش اين حماسه را به شما تبريک گفته و به ايرانی بودن خود مي بالم.

اکنون که در تعيين سرنوشت خود حماسه و شگفتي ديگري آفريده ايد اميدوارم اين حضور پرشور با برخي کج انديشي ها در کام ملت تلخ نشود.

با آگاهي از اينکه برخي از افراد و جريانها در اين گونه موارد چه اهدافي را دنبال مي کنند شما مردم شريف را به آرامش و وحدت دعوت مي نمايد، چرا که آرامش و اتحاد مردم بر هر چيزي مقدم است.

متواضعانه از رهبر معظم انقلاب اسلامي خواستارم صرف نظر از رقم اعلام شده به عنوان آرا اينجانب نسبت به دغدغه هايي که موجب تشويش اذهان مردم فهيم ايران شده است از هر طريق که صلاح ميدانند براي رفع اين نگرانيها همانند گذشته فصل الخطاب شوند.

از اين فرصت استفاده کرده از کليه کسانيکه اينجانب را مورد حمايت قرار داده و تلاش نموده اند قدرداني و از آنان تشکر مي کنم . بديهي است فردي که پس از طي مراحل قانوني و تاييد نهادهاي نظارتي و تنفيذ مقام معظم رهبري به عنوان رييس جمهور اعلام شود ، رييس جمهور همه ملت ايران بوده و براي جلوگيري از هرگونه وقفه در خدمت رساني به مردم ، وي را حمايت خواهم نمود.

سرباز کوچک ملت ايران
محسن رضايي
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۲۳ساعت   توسط مهدي  | 

جنگ روانی دو ستاد علیه نامزد با برنامه

با پایان یافتن مناظره‌ انتخاباتی در شب گذشته، هم‌اکنون دیگر فضای روشن و شفافی از ماهیت راهبردی و برنامه‌ای نامزدهای محترم نزد افکار عمومی و مردم پدیده آمده است و به نظر می‌رسد راه برای تصمیم نهایی مردم هموارتر شده باشد.

بنا بر تحلیل «تابناک»، آنچه اما در روزهای تبلیغات، به گونه‌ای آزار دهنده، فضای منطقی و سالم تبلیغاتی برای رسیدن به نامزد اصلح را تحت‌الشعاع خود قرار داده، ترفندی است که از سوی اتاق‌های جنگ روانی در دو ستاد آقایان احمدی‌نژاد و موسوی طراحی و عملیاتی شده است.

بنابراین تحلیل، این دو ستاد که هر یک نامزد خود را پیروز بلامنازع انتخابات می پندارند، با هدف حذف زود هنگام دو رقیب دیگر خود از عرصه انتخابات و تبدیل آنها به دو چهره از پیش بازنده از همان آغاز شروع به کار تبلیغات، تلاش کردند با ایجاد جوی سنگین علیه دو نامزد دیگر و به ویژه محسن رضایی، این تصور و ذهنیت را در ذهن افکار عمومی القاء کنند که هرچند ممکن است وی برنامه داشته باشد، لکن چون رأی نمی‌آورد، نباید رأی خود را سوزاند.

نکته جالب دیگر، آن است که هر دو ستاد آقایان موسوی و احمدی‌نژاد با تأکید بر این فضای دو قطبی بیش از آنکه در فکر به دست آوردن آرای اثباتی خویش باشند، در پی جلب آرای منفی یکدیگر هستند که طبیعتا به دلیل ضعف هر دو نامزد محترم در ارایه طرح و برنامه برای اداره آینده کشور، این آرا به سوی نامزد سوم در حال حرکت است که عملا تاکتیک القاء «رأی نیاوردن رضایی و همچنین کروبی» با هدف جلب این آرا انجام گرفته و می‌‌گیرد.

نکته دیگری که نباید از آن غافل ماند، آن است که در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری نیز گروه‌های دیگری با هدف القاء چنین فضایی در پی برتری در انتخابات بودند که سرانجام رأی مردم چیز دیگری را بر ترفندهای آنان تحمیل کرد و جالب آن که پیروز آن میدان، امروز در پی حذف رقیب خود با چنین حربه‌ای است.

گفتنی است کارناوال های شبانه که با هیاهو و هزینه های بسیار از سوی ستادهای هر دو نامزد در تهران و برخی نقاط دیگر کشور به راه افتاده و با احساسی کردن فضا، بیشتر سعی در جلب آراء قشر جوان جامعه دارند، در همین راستا بوده و جالب تر آنکه هر یک از این ستاد هم این کارناوال ها را کاملا بدون برنامه ریزی و به صورت خودجوش می دانند!!

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۹ساعت   توسط مهدي  | 

ادعای کمک 35 میلیاردی عسکراولادی به ستاد احمدی نژاد؛ نخستین سوال مناظره محسن رضایی

پس از افشاگري هاي محمود احمدي نژاد در مناظره با ميرحسين موسوي که اقبال عمومي را نيز در پي داشت کميته هاي جمع آوري اطلاعات و پرونده سازي در ستاد هريک از رقباي انتخاباتي رييس جمهور آغاز شده است . نکته جالب توجه چرخش اطلاعات جمع آوري شده درسه ستاد ياد شده به رغم رقيب بودن نامزدهاي آن است که قبل از هر مناظره در برابر احمدي نژاد در اختيار يکديگر قرار مي دهند.
با توجه به آخرين مناظره امشب که بين محمود احمدي نژاد و محسن رضايي برگزار مي شود بيشتر اطلاعات جمع آوري شده کميته جمع آوري اطلاعات سه ستاد در اختيار محسن رضايي قرار داده شده است.
طي تصميمي که در اين کميته ها اتخاذ شده است به رضايي توصيه شده است که در اين مناظره بدون سند هم مي تواند از تهمت و افترا عليه احمدي نژاد بهره ببرد که پس از انتخابات با رايزني با قوه قضاييه از تعقيب قضايي مبرا خواهد بود.
گرفتن امريه از محسن رضايي در دو نوبت توسط احمدي نژاد براي خدمت نظام وظيفه و نرفتن به جبهه و همچنين کمک 35 ميليارد توماني عسگراولادي به رغم گفته ي رييس جمهوري مبني بر اينکه از هيچ مرجع و منبعي حمايت مالي نمي شود از مباحث مطرحي است که نتيجه تمامي انرژي و زور کميته هاي تحقيق و جمع آوري اطلاعات عليه احمدي نژاد بوده است و محسن رضايي امروز قرار است از اين داده ها عليه رييس جمهوري بهره ببرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۸ساعت   توسط مهدي  | 

در مناظره رضایی و احمدی نژاد چه خواهد گذشت؟

جدال احمدی نژاد با میرحسین موسوی و ایراد اتهام به مقامات نظام و نیز ضعف دولت در دفاع از برنامه ها و عملکرد حاشیه ای مدیرانی چون مشائی و کردان و نیز ورود بیش از حد به موضوعات سوخته و بدیهی در مناظره با کروبی سبب شده تا مناظره شب آینده رضایی و احمدی نژاد به یکی از سرنوشت سازترین مناظره ها مبدل شود. به طوری که از هم اکنون موافقان ومخالفان این دو نامزد درانتظار فرارسیدن 22/30 روز دوشنبه 18 خرداد ماه هستند تا مناظره حساس این دو نامزد  را مشاهده کنند.

به گزارش خبرنگار تابناک: از جمله ضعف هایی که در مناظره کروبی و میرحسین موسوی به این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری وارد شد عدم تمرکز آنها بر عملکرد کلان دولت در طی چهار سال گذشته و نیز ناتوانی در نقد برنامه های فعلی محمود احمدی نژاد است. همین امر سبب شده تا احمدی نژاد با طرح مباحث حاشیه ای و فرار از پاسخ گویی صریح در برابر عملکرد نه چندان درخشان کابینه خود، موفق به فرافکنی در کارنامه منفی دولت خود شود.

موضوع شهرام جزایری و پیشینه حامیان نامزدهای اصلاح طلب از جمله مواردی است که احمدی نژاد با قوت تمام بر آنها پافشاری کرده و تا حدودی نیز توانست میرحسین موسوی و مهدی کروبی را در موضع انفعال قرار داده و توپ را به زمین آنها بیندازد.
اما بنا بر اخبار رسیده به خبرنگار تابناک: مشاوران محمود احمدی نژاد در فکر راهکار تازه ای برای رویارویی وی با محسن رضایی هستند. رضایی که به باور موافق و مخالف با برنامه ترین و با اخلاق ترین نامزد این دوره از انتخابات به شمار می رود پرونده ها و اسنادی دراختیار دارد که با تکیه بر آنها می تواند تمامی ادعاهای کارشناسی احمدی نژاد که از نهادهای تحت امر خود تهیه می کند را زیر سوال برده و در مسائلی چون تخلفات مدیران دولت نهم و نارضایتی عمومی و ناراحتی مراجع تقلید و گلایه های کارشناسان و بزرگان نظام از موضع قدرتمندی وارد شده و مباحث را پیگیری کند.

بر همین اساس، نزدیکان احمدی نژاد در صددند تا با طرح مسائل حاشیه ای و جزئی ذهن رضایی را از نقد جدی و اصولی به برنامه های دولت نهم بازداشته و با چنین کاری عملا وقت کشی کرده و این فرصت طلایی را برای شفاف سازی رویه واقعی دولت نهم از منتقدان خود بگیرند. اما محسن رضایی قصد دارد با دوری از حواشی غیر مفید و پرداخت جدی به مسائلی چون تورم، مدیریت دولتی، اصل 44، سوء استفاده مدیران دولتی، سیاست خارجی و نیز مسائل فرهنگی صریح ترین و منطقی ترین روش مناظره را در برابر احمدی نژاد به نمایش بگذارد.

هر چند به نظر می رسد رضایی نیز برای رو در رو شدن با هرگونه اقدامی با گفته ها و ناگفته های بسیاری در این مناظره حاضر خواهد شد.

چرا که عملکرد و نتیجه اقدامات این دولت در طی چهارسال گذشته بدیهیات بسیاری را برای نقد و به چالش کشیدن فراهم کرده است. مسائلی چون؛ بی اعتنایی رئیس جمهور ایتالیا به احمدی نژاد و اجازه ملاقات ندادن به وی، حضور احمدی نژاد در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس که بیانیه مالکیت امارات بر جزایر سه گانه در آن امضا شد، نامه نگاری های بی پاسخ و ادعای ابداع سبک جدید دیپلماسی توسط دولت نهم، جلوگیری از تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های حساس در خارج از کشور، تورم 25 درصدی، مفقود شدن 300 میلیارد در زمان شهرداری احمدی نژاد، هزینه 160 میلیونی در شهرداری برای پیروزی احمدی نژاد، پرونده استانداری اردبیل، افتتاح پروژه های نیمه کاره و افتتاح پروژه هایی که در دولت های قبل آغاز به کار کرده است، التماس های مخفیانه به آمریکا برای برقراری مذاکره و گفتگو تا قبل از انتخابات، افزایش حقوق و دستمزدها در آستانه انتخابات، تخطی از مصوبات مجلس در مسائلی مانند سهمیه بندی بنزین و بودجه سازمان ها و اجرای قانون خدمات کشوری، وعده ساخت هزار جایگاه گاز و صدها جایگاه بنزین در آستانه سهمیه بندی و عمل نکردن به وعده های خود، پایین آمدن ضریب امنیتی کشور و جولان دادن کسانی چون ریگی و ترویست های قومیتی در شهرهای مختلف کشور، ماجرای کردان، اظهارات مشائی، حرف و حدیث ها درباره برخی مدیران و نزدیکان آقای احمدی نژاد، به کارگیری کسانی چون مهرداد بذرپاش در پول دارترین شرکت های کشور، ماجرای رسوائی بیمه ایران، رسوائی الحاق حج و زیارت به سازمان جهانگردی، صرف هزینه های میلیاردی برای تبلیغات انتخاباتی و بسیاری موارد دیگر از مسائلی است که به نظر می رسد در صورت پافشاری احمدی نژاد بر مسائل حاشیه ای توسط رضایی مرور شود.

اما نکته جالب توجه در این مناظره اینکه با توجه به مدیریت رضایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و اطلاع وی از بسیاری ناگفته ها و پشت پرده وقایع، رضایی اسرار بسیاری را از عملکرد مدیران دولت نهم و تخلفات این دولت از قانون اساسی و دیگر قوانین کشور با خود به همراه خواهد داشت که احتمال در جای خود علنی خواهد کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۷ساعت   توسط مهدي  | 

در 90 شهر و روستا انجام شد: نتایج آخرین نظرسنجی سراسری یک نهاد رسمی

 آخرین نتایج نظرسنجی سراسری یک نهاد رسمی حکایت از پیشتازی احمدی نژاد در کشور دارد.

به گزارش "جهان" در این نظرسنجی که در روز 12/3/87 و در حجم نمونه 17580 در مراکز استان و دوشهر فرعی و حداقل یک روستا انجام گرفته نتایج زیر بدست آمده است.

میزان مشارکت و رای هر نامزد به درصد
استانمیزان مشارکتکروبیموسویرضاییاحمدی نژادهنوز تصمیم نگرفته ام
اردبیل7/878/78/3764/3414
ایلام868/63/255/2455/20
اصفهان8/819/16/323/1432/21
آذربایجان شرقی3/784/37/365/13/391/19
آذربایجان غربی813/73/301/68/396/16
بوشهر6/844/31/224/14/547/18
استان تهران8/799/33/353/6376/17
تهران بزرگ2/774/47/408/34/307/20
چهارمحال و بختیاری4/8626/175/22/598/18
خراسان رضوی8/779/31/286/62/453/20
خراسان شمالی5/9316/194/19/5621
خراسان جنوبی7/963/13/123/12/5827
خوزستان4/837/93/251/7439/14
زنجان4/937/13/229/05/575/17
سیستان وبلوچستان9/883/51/2124/483/23
سمنان7/8627/167/02/544/26
فارس2/872/37/2411/521/19
قم9/923/1263/1573/14
قزوین9/843/39/277/03/527/15
کرمان7/881/52/327/23/397/20
کرمانشاه6/868/2258/38/486/19
کردستان6/746/52/208/46/418/27
کهکیلویهو بویراحمد922/52/2134/542/16
گیلان9/829/49/244/26/412/26
گلستان9/9135/242/18/485/22
لرستان2/8714162/2528/15
مرکزی7/846/39/278/02/415/26
مازندران3/923/55/257/42/483/16
همدان911/37/174/06/611/17
هرمزگان      
یزد9/902/29/382/22/363/20
کل کشور1/854/44/278/27/458/19
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۰۳/۱۵ساعت   توسط مهدي  | 

نقض صریح قانون توسط موسوی در گپ خودمانی با رضایی

میرحسین موسوی که تنها یکی از ده‌ها اتهام وارد شده از سوی وی به دولت نهم قانون‌گریزی است، در مناظره تلویزیونی خود با محسن رضایی که بیشتر به یک گپ و گفت خودمانی شباهت داشت، به صورت آشکار قانون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دهم را نقض کرد.

گفت‌وگوی دوستانه‌ی موسوی و رضایی ابتدا با قرائت بیانیه‌ای از سوی موسوی آغاز شد تا وی به جبران باخت سنگین شب گذشته خود در مناظره با احمدی‌نژاد، این بار در غیاب وی به دفاع از عوامل و افرادی بپردازد که رئیس‌جمهور پیش از این وعده افشای اسامی برخی از آن‌ها را به مردم داده بود.

بنا بر این گزارش، موسوی در بخش‌های دیگری از برنامه نیز قانون تبلیغات انتخابات را که براساس آن، کاندیداها حق اظهارنظر درباره کاندیدای غایب را ندارند، نقض کرد و به بهانه‌ی موضوعات مختلف، به دکتر احمدی‌نژاد حمله کرد.

موسوی در اظهارات اولیه خود که به بیانیه دفاع از خاندان هاشمی شباهت داشت، پرسید چرا احمدی‌نژاد طی این 4 سال، مسائلی را که شب قبل بیان کرد، عنوان نکرده بود. وی از این پرسش نتیجه گرفت که این اظهارات با هدف مظلوم‌نمایی مطرح شده است.

این در حالی است که احمدی‌نژاد شب گذشته و پیش از آن در برخی سخنرانی‌هایش، قبل از آنکه موسوی پس از بیرون آمدن از شوک مناظره بخواهد به این کشف بزرگ! دست بزند، تأکید کرده بود 4 سال برای منافع ملی و وارد نشدن در درگیری‌های بیهوده و غفلت از پیشرفت کشور، از ورود به مجادلات پرهیز کردیم اما در این 3 هفته برای صیانت از حقوق ملت و دفاع از اهانت‌هایی که به آنان شد، سکوت نخواهیم کرد.

نقض قانون توسط موسوی در گفت‌وگوی دوستانه با رضایی در شرایطی انجام شد که مجری برنامه تنها به بیان یک تذکر غیرصریح اکتفا کرد و ترجیح داد مانند 2 مناظره‌ی قبلی تنها نقش تنظیم‌کننده‌ی زمان را ایفا کند.

گفته می‌شد عصر پنج‌شنبه جلسه مشترکی میان این 2 کاندیدا برگزار شده و درخصوص مسائل مورد بحث در برنامه شبانگاهی و طراحی برای هجمه به دولت نهم، تصمیم‌گیری شده است. بر مبنای بخشی از این طراحی، تصمیم گرفته شده بود که فضای بحث تا حدودی چالشی شود تا 2 قطبی شکل گرفته از احمدی‌نژاد- موسوی که ضلع موسوی آن وابسته به هاشمی و جریان‌های قدرت و ثروت است، شکسته شود اما در عمل تقریباً چنین چیزی اتفاق نیفتاد.

از دیگر نکات قابل توجه در این برنامه ادامه روند عدم ارائه برنامه از سوی موسوی و اکتفای وی به کلی‌گویی بود.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۰۳/۱۵ساعت   توسط مهدي  | 

رضایی در مناظره با کروبی: نباید رئیس‌جمهور را اداره کنند

شامگاه سه شنبه شب، مهدي كروبي و محسن رضايي، كانديداهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، در گفت‌وگوي‌ تلويزيوني شبكه 3 سيما شرکت کردند.

به گزارش «تابناک»، در اين مناظره، رضايي در پاسخ به اين پرسش كه آيا پيش از بيان ديدگاه‌هاي خود، نسبت به سخنان كروبي نظري داريد يا خير، گفت: بنده نيز مباحث مربوط به ارتباط با مردم را كه كروبي بيان كردند، قبول دارم، ولي آن را كافي نمي‌دانم، زيرا نخستين كسي هستم كه به مردمي‌ترين شكل كار كرده‌ام و در دوران جنگ ناچار به استفاده از مردم بوديم و در ميان آنان، جوانان شهيدي چون باكري، دقايقي، همت، متوسليان و باقري بودند و در آنجا انسان مي‌توانست به نيروي نهفته در دل مردم پي ببرد.

کانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري دهم با تأكيد بر اينكه اولويت نخست بنده اقتصاد است، افزود: ايران در صد سال گذشته، گام‌ افتخارآميزي برداشته و همواره براي استقلال و آزادي مردم مبارزه كرده است و امام خميني با انقلاب اسلامي همه فعاليت‌هاي آزادي‌خواهانه را در چهارچوب انقلاب تثبيت كرد، وليكن اگر بخواهيم روي اين بحث ايستادگي كنيم و تنها افراد را تغيير بدهيم، اين درست نيست و ما بر اين باوريم که بايد صندلي ديگري در كنار دولت به معناي اقتصاد ايجاد شود كه در آن زندگي مردم بهبود يابد و تمدني تأثيرگذار در روابط بين‌الملل ايجاد شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۳ساعت   توسط مهدي  | 

باند مهدي هاشمي در كدام ستاد فعالند؟

دبير كل جمعيت ايثارگران كشور با بيان اينكه فتنه‌گران به دنبال كسب قدرت به هر قيمتي هستند، گفت: كانون فتنه در كشور از بقاياي منافقان هستند.

به گزارش ثانيه‏نيوز، حسين فدايي دوشنبه شب در همايش هم‌انديشي اصولگرايان شمال‌غرب كشور در تبريز افزود: آنچه كه در دوره‌هاي مختلف انتخابات مد‌نظر متدينان و اهالي سياست مورد توجه قرار مي‌گيرد بحث روشن شدن تصوير دقيقي از آرايش سياسي موجود در كشور است.

وي ادامه داد: موضوعي كه در اين ميان مورد غفلت قرار گرفته مي‌شود بحث تبيين و تشريح كانون فتنه كه به اقدامات انحرافي و افراطي دست مي‌زند، است.

فدايي تاكيد كرد: اين گروه تنها هدف‌شان رسيدن به قدرت‌ به هر قيمتي است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اين جرياني است كه تابلويي رسمي ندارند ولي اثر جدي دارند و از اول انقلاب شكل گرفته‌اند و با حفظ ماهيت اصلي هيچ‌گاه ظاهر نشده‌اند و در طول سه دهه گذشته بحران‌هاي جدي در جامعه رقم زده‌اند.

وي گفت: اين افراد زير پرچم محترمان نظام رشد كرده و بناي ايجاد افتراق بين مومنان را دارند.

فدايي سردمداران كانون فتنه در كشور را از بقاياي منافقان (مجاهدين خلق)، ليبرال‌ها و صاحبان انديشه سكولاري و لائيك خواند و اضافه كرد: اين طيف در دهه اول انقلاب در قالب طايفه روحانيان بيدار فعاليت مي‌كردند و عنصر شاخص‌اشان افرادي مانند مهدي هاشمي بود كه در ماجراي انتقال اطلاعات نظام به منافقان هويت‌اش آشكار شد.

وي تصريح كرد: عناصري كه بعدها به آنان پيوستند حلقه كيان، مجاهدين انقلاب و مشاركت بودند و پس از دوم خرداد فكر مي‌كردند مي‌توانند مسير انقلاب را تغيير دهند.

دبير كل جمعيت ايثارگران به جريان استعفاي دسته جمعي نمايندگان مجلس ششم اشاره كرد و اظهار داشت: آنها پس از اجراي سناريوي استعفاي دسته جمعي، خروج از حاكميت را طراحي كردند سپس عبور از خاتمي را در دستور كار قرار دادند.

وي افزود: حال سئوالي كه مطرح مي‌شود اين است كه هدف كانون فتنه چيست؟ ماهيت‌شان كيست؟ آيا واقعيت دارند يا توهم‌اند.

فدايي با اشاره به سخنان كروبي و سيدمحمد خاتمي اظهار داشت: آنان نيز در بسياري از سخنان خود مي‌گويند، اين جريان افراطي مسير اصلاحات را بر هم زد.

وي در ادامه با بيان برخي از جملات امام خميني (ره) اظهار داشت: ايشان نيز در بسياري از سخنراني‌ها و فرمايشات خود به بحث افشاي ماهيت بسياري از جريان‌هاي مقابل انقلاب اسلامي تاكيد كرده‌اند.

فدايي تاكيد كرد: يك كانوني از ابتداي نظام تحت عنوان ياران نظام و انقلاب از دورن شكل مي‌گيرد كه يك كانون فتنه و قدرت‌طلب است، ولي چرا؟

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان نمونه‌هايي از اقدامات كانون فتنه در كشور اظهار داشت: يك نمونه داستان مهدي هاشمي است كه چنان فضايي در جامعه ايجاد كرده بودند كه اگر شهيد بهشتي به هر محلي مي‌رفت مورد اهدانت و توهين قرار مي‌گرفت و چنين فضايي نه تنها براي شهيد بهشتي بلكه براي ساير بزرگان نظام نيز مطرح بود.

وي افزود: هدف كلي اين جريان اين بود كه هر كسي كه احتمال مي‌دادند به عنوان جانشين امام خميني (ره) مطرح مي‌شود از جلوي راه برداشته شود تا موقعيت براي منتظري حفظ شود.

فدايي اضافه كرد: در اوايل انقلاب بحث ترورها نيز از سوي اين گروه مطرح شد كه همانا نشانگر روحيه خشونت طلبانه آنان بود، بعد وارد نهضت‌هايي مانند سپاه شدند و چه كارهايي كه انجام دادند، كارهاي زشتي كه در خارج از كشور موجب بر هم خوردن بسياري از ارتباطات بين‌المللي شد.

* احمدي‌نژاد با 57 درصد آرا همچنان پيشتاز است

نماينده مردم تهران در مجلس با رد شايعه‌هايي مبني بر ريزش آراي احمدي‌نژاد گفت: ‌بر ‌اساس آخرين آمارها احمدي‌نژاد با 57 درصد آرا اكثريت آرا را به خود اختصاص مي‌دهد.

وي  افزود: بعد از حادثه شهادت 72 تن در دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي كه ماهيت ليبرالي منافقان رو شد و رو به مشي سياسي كرده بودند، آرامشي نسبي در دورن كشور حاكم شد ولي اين آرامش خيلي طول نكشيد.

فدايي تصريح كرد: در اين ميان افرادي تحليل‌هاي مختلفي ارائه دادند و گفتند كه كساني كه شاگرد و در خط امام هستند دو جناح‌اند، يك سري طرفداران سرمايه‌داري و يك سري نيز جناح مستضعفان هستند.

وي اضافه كرد: اين انشقاق تئوريزه شد بين تحصيلكرده‌ها و يك انشقاق به وجود آوردند كه خيلي دير نپاييد و اين صف‌بندي‌ها هم به هم خورد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: بعد از دوم خرداد حرف‌هاي زيادي زدند كه نبايد نيروهاي متعهد انقلاب اين‌ها را فراموش كنند و آن را به نسل جوان منتقل كردند كه شايد استراتژي روزنامه‌هاي زنجيره‌اي دهه 70 نيز بر اين اصل استوار بود چرا كه در اين روزنامه‌ها به پيامبر اسلام (ص) و وحي توهين شد و مقدسات دين اسلام را به سخره گرفتند.

وي اضافه كرد: آنان معتقد بودند كه معرفت ديني بازتابي از معرفت ما به شرايط موجود است در حالي كه در مباحث ديني اين نوع نگرش كفر است.

فدايي افزود: دين حداقلي، نهادهاي انتخابي و انتسابي، جدايي نهادهاي ديني از نهادهاي غير ديني را مطرح كردند.

دبير كل جمعيت ايثارگران با بيان اينكه آنان صريحاً به دنبال گسست بين ملت و دولت بودند، افزود: آنان مي‌خواستند القا كنند كه بين ملت و دولت اعتماد وجود ندارد و حكومت ديني بايد سلب شود و براي استمرار اين حكومت نياز به چاره‌انديشي متناسب با شرايط روز داريم تا اينكه كودتاي 18 تير سال 78 را طراحي كردند كه عده‌اي به نام دانشجو در طول چند روز هفته ميادين اصلي پايتخت را مملو از آنچه كه لايق استعمار و استكبار بود را به نظام اسلامي نسبت دادند.

فدايي با اشاره به مدل‌هاي طراحي كودتاهاي رنگين از جمله كودتاي مخملي اظهار داشت: اعضاي كانون فتنه بنا داشتند تا يك ريل‌گذاري هم عرض گفتمان اصلي را سامان دهند كه رهنمودهاي پيامبر گونه رهبري و ارتباط عميق بين امام و ملت سرمايه‌گذاري‌هاي سنگين آنان را نقش برآب كرد.

وي در ادامه‌ به روش‌هاي نظام سلطه به منظور ايجاد تغيير در كشورهاي‌هاي مختلف اشاره كرد و گفت: در 400 سال گذشته كه آرايش جهاني به شكل جديد در‌آمد و آمريكايي‌ها و اروپايي‌ها براي خود جايگاهي يافتند، يك زماني در برنامه‌هاي سلطه‌گرانه‌اشان روش‌هاي نظامي و غلبه بر ماشين افزارهاي را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دادند ولي در 100 سال گذشته اين روند تغيير شكل داده و به جاي لشكر‌كشي و حمله نظامي تحريم‌ها و تهديدهاي اقتصادي را سرلوحه برنامه‌هاي سلطه‌گرانه خود قرار داده‌اند.

دبير كل جمعيت ايثارگران افزود: در 30 سال اخير نيز اين روش‌ها به روش‌هاي فرهنگي تغيير شكل داده‌اند يعني با توسعه فشار سعي در استحاله كردن جوامع دارند.

وي با بيان اينكه در دو سال گذشته شعارهايي مانند دموكراسي و حقوق بشر ابزار سلطه‌گران شده است، اضافه كرد: تلاش دارند از بحث دموكراسي و تركيب قدرت و ثروت، مشي عمليات رواني را سامان دهند چرا كه فكر مي‌كنند اين روش در به نتيجه رسيدن اهداف‌ا‌شان تسريع مي‌بخشد.

دبير كل جمعيت ايثارگران گفت: اين روشي است كه در گرجستان و يوگسلاوي اجرا كردند و موفق نيز شدند.
فدايي تاكيد كرد: يكي از ابزارهاي چنين گروه‌هايي راه‌اندازي گسترده تشكل‌هاي غيردولتي و غير سياسي با نام‌هاي موسسات خيريه و غيره كه در اين كشورها صورت مي‌گرفت و آن اعتقادات آرام آرام در بطن جامعه ريشه مي‌دواند تا اعتقادات و باورهاي اصلي مردم را بگيرند اين شگردي است كه پيش گرفته‌اند و موفق نيز بوده‌اند.

وي ادامه داد: سرمايه‌گذاري كلاني كه عليه كشور ما نيز صورت گرفت و نتيجه‌اش شد 18 تير و حرف‌هاي لوكسي در زر ورق‌هاي زيبا در دانشگاه‌ها مطرح شد و در برخي‌هاي نيز القا شد.

دبير كل جمعيت ايثارگران كشور در ادامه با اشاره به برگزاري انتخابات رياست جمهوري در كشور تصريح كرد: حال سئوالي كه مطرح مي‌شود اين است كه آيا از اين دستمايه‌ها در اين دوره از انتخابات مورد استفاده قرار مي‌گيرد يا نمي‌گيرد.

وي افزود: هر انسان با غيرت و با انصافي هر چه را هم كه به دولت نهم نسبت دهد نمي‌تواند ادعا كند كه اين دولت كار نكرده است، چون دوست و دشمن اذعان دارند كه اين دولت 24 ساعته تلاش مي‌كند كه به ملت خدمت كند و اين حادثه بزرگي است كه كسي نمي‌تواند نفي‌اش كند.

فدايي در ادامه با اشاره به مطرح شدن برخي شائبه‌ها در كشور نسبت به اقدامات دولت نهم اظهار داشت: برخي مي‌گويند دولت انرژي هسته‌اي را به هر قيمتي مي‌خواهد حتي به قيمت وطن فروشي!

وي ادامه داد: در اين ميان بحث حريم درياي خزر را مطرح مي‌كنند در حالي كه پيش از دولت نهم همان آقايان از سهم 14 درصدي ايران سخن به ميان مي‌آوردند در حالي كه سهم 25 درصدي در زمان دولت نهم مطرح و به تصويب رسيد.

وي افزود: در اين مقوله رئيس جمهوري آن چنان روي مقوله حريم كشورمان تاكيد داشتند كه حتي رئيس‌جمهوري روسيه به ايران آمد.

فدايي اضافه كرد: برخي‌ها هم معتقدند كه ايران در زمان دولت نهم منزوي شده است در حالي كه اصلاً چنين نيست، ميزان بالاي سفرهاي خارجي رئيس جمهوري و حضور در مجامع بين‌المللي حساس از جمله اين دلايل است.

وي گفت: ميزان اثرگذاري جمهوري اسلامي ايران در زمان دولت نهم قابل مقايسه با دولت‌هاي پيشين نيست.
دبير كل جمعيت ايثارگران ظهار داشت:بحث‌هايي كه مخالفان دولت مطرح مي‌كنند طرح دروغ‌هاي بزرگ است.

فدايي ادامه داد: آنان سعي دارند چنان دروغ‌هاي بزرگ را مطرح كنند كه باوركردن دروغ بودنشان محال باشد.

وي اضافه كرد: در اين دوره از انتخابات سعي داشتند آقاي موسوي را به سمتي ببرند كه در موضع‌گيري‌هاي رسمي‌اشان ساختار‌شكن حرف بزند در حالي كه اين موج ايجاد نشد و به همين دليل تقسيم كار كردند.

فدايي تصريح كرد: جرياني ايجاد كردند كه خودشان بتوانند آن را اداره كنند مانند جشن دوم خرداد كه در آن نيز برخي از بستگان بزرگان نظام به بهانه به قدرت رسيدن هر چه از دهن‌ا‌شان در آمد زدند و در ايام فاطميه چه‌ها كه نكردند.

وي سامان دادن به كانون‌هاي فيروزه‌اي و راه انداختن كارناوال‌هاي شادي را از يك خط مشي خواند.

دبير كل ايثارگران كشور اظهار داشت: اعضاي كانون فتنه پس از طرح كردن مباحثي چون كميته صيانت از آرا و دولت وحدت ملي به دنبال برپايي جشن پيروزي در فرداي انتخابات هستند البته فارغ از نتيجه آن چرا كه اگر پيروز شوند پس جشن پيروزي گرفته‌اند، اگر شكست به خورند اعتراض مي‌كنند و اگر كار به مرحله دوم بكشد تبليغات مي‌كنند.

فدايي بروز اختلاف بين اصولگرايان مهم‌ترين آسيب وارده به گفتمان اصولگرايي خواند و افزود: نبايد بگذاريم گفتمان اصولگرايي آسيب ببيند.

وي اصلي‌ترين سرمايه دفاع از دولت نهم را عملكرد اين دولت خواند و تاكيد كرد: ميانگين عمر پروژه‌هاي عمراني پيش از دولت نهم 12 سال بود در حالي كه اين رقم در زمان دولت نهم به 5 تا 6 سال رسيده است.

فدايي با رد شايعه‌هايي مبني بر ريزش آراي احمدي‌نژاد تصريح كرد: ‌بر‌اساس آخرين آمارها احمدي نژاد با 57 درصد آرا اكثريت آرا را به خود اختصاص مي‌دهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ساعت   توسط مهدي  | 

تلاش برای برگزاری نمازجمعه تهران توسط هاشمی

ظرفیت غیر قابل انکار تریبون نمازجمعه در تاثیر گذاری بر روی افکار عمومی سبب شده تا تحرکاتی برای مصادره نمازجمعه تهران در آخرین جمعه باقی مانده تا انتخابات صورت بگیرد.
به گزارش جهان، در حالی که بنا بر برنامه ریزی قبلی ستاد نماز جمعه تهران ، امامت جمعه این هفته تهران بر عهده آیت الله کاشانی می باشد تلاش های بسیاری در حال انجام است تا آیت الله امامی کاشانی از اقامه نماز این هفته تهران منصرف شود.
بنا بر این گزارش، نزدیکان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در صددند تا با انصراف ایت الله امامی کاشانی نمازجمعه این هفته تهران توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی اقامه شود تا برخی اهداف انتخاباتی و تبلیغاتی ازاین طریق امکان پذیر شده و به اطلاع مردم برسد.
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ساعت   توسط مهدي  | 

پشت پرده انتشار عکس های جنجالی همسر یک کاندیدا

تلاش گسترده‌ای برای انتشار عکس بی‌حجاب و قبل از انقلابی همسر یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در جریان است.
گفته می‌شود کمیته X در جدیدترین اقدام تبلیغاتی و تداوم جنگ روانی خود درصدد است با انتشار عکس بی‌حجاب همسر این کاندیدا و منتسب کردن آن به رقیب انتخاباتی وی، حداکثر بهره برداری تبلیغاتی را با رویکرد تخریب دنبال کنند. این اقدام در قالب پروژه مظلوم نمایی و نمایش عصبانیت رقیب از اقبال به این کاندیدا طرح ریزی شده است.
گفتنی است اعضا این کمیته با انتشار این عکس ها دو هدف را دنبال می کنند . از یک سو جلب نظر و جذب ارای اقشار کم توجه به حجاب اسلامی و از سوی دیگر ضربه زدن به رقیب و تخریب وی و حامیانش به اتهام ورود به حوزه خصوصی افراد در این سناریو لحاظ شده است .
این اقدام غیراخلاقی برای انتشار عکس‌های خصوصی در حالی انجام خواهد شد که به فرموده امام خمینی(ره)، میزان حال افراد است و رجوع به گذشته و دست آویز قرار دادن مسائل و مطالب گذشته با رویکرد تخریب و ضربه زدن به حریف، اقدامی کاملا دور از شأن انسانی ارزیابی می‌شود.
گفتنی است همسر این کاندیدا، در زمان تحصیل خود در خارج از کشور، با ظاهر و پوششی غیراسلامی در مناظر عمومی ظاهر می‌شد.البته وی بعدها با حجاب شد و در خاطرات خود عنوان کرد که در اوج جوانی از بی حجابی به حجاب رسیدیم و این را لطف الهی می‌دانم. برای همین می‌دانم که چه چیز ارزشمند و دوست داشتنی را انتخاب کرده‌ام.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ساعت   توسط مهدي  | 

اختلال در پخش برنامه انتخاباتی رضایی و یک پیشنهاد

شب گذشته و در خلال پخش برنامه گفتگوی ویژه خبری دکتر رضایی از شبکه دوم سیما، برخی از شهرها و مناطق استان های آذربایجان شرقی و غربی، ایلام و خوزستان از دیدن برنامه زنده انتخاباتی دکتر رضایی از شبکه دوی سیما باز ماندند.

به گزارش خبرنگار تابناک: در حالی که در زمان پخش اولین فیلم تبلیغاتی دکتر رضایی نیز برق برخی از مناطق جنوب و غربی کشور به طرز مشکوکی قطع شده بود این بار اختلال در پخش برنامه های صدا و سیما، محرومیت علاقمندان از مشاهده برنامه ها و دیدگاه های دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را به همراه داشت. بنا بر این گزارش، هر چند اختلال یاد شده در تعدادی از شهرهای جنوبی کشور از اواسط برنامه گفتگوی ویژه خبری برطرف شد اما در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی این اختلال تا پایان برنامه ادامه داشت.

این در حالی است که با توجه به عملکرد مثبت صدا و سیما در پوشش برنامه های تبلیغاتی نامزدها در تعدادی از شهرها که با انتقال برنامه های شبکه دوی سیما بر روی شبکه استانی امکان مشاهده برنامه های قطع شده دکتر رضایی فراهم شد و بر همین اساس با توجه به بی طرفی و مشی مناسب رسانه ملی از روزهای آغاز تبلیغاتی انتخاباتی تا به امروز و نیز در نظر داشتن عدالت خبری و رسانه ای، شنیده شده است که ستاد انتخاباتی دکتر رضایی طی در خواستی از مسئولان صدا و سیما خواسته تا برای ادامه مشی عادلانه خبری در رسانه ملی امکان پخش مجدد این برنامه را از شبکه استانی در شهرهایی که موفق به دیدن برنامه به دلیل اختلال در پخش نشده اند فراهم کنند.

گفتنی است که پروژه قطع برق در خلال برنامه سخنرانی کاندیداها تا به آنجا حاشیه ساز گردیده که مسئولان ستاد احمدی نژاد نیز پس از پخش برنامه تبلیغاتی وی در ادعایی عجیب و در جهت مظلوم نمایی مدعی شدند که برق برخی مناطق کشور در خلال پخش فیلم احمدی نژاد قطع شده است. غافل از اینکه وزارت نیرو و اداره برق از زیرمجموعه دولت به شمار رفته و تمامی دخل و تصرف در آن نیز با هماهنگی دولت مردان صورت می گیرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ساعت   توسط مهدي  | 

محورهای یازده‌گانه انقلاب اقتصادی رضایی اعلام شد

محسن رضایی محورهای برنامه انقلاب اقتصادی مد نظر خود اعلام کرد.

به گزارش «تابناک»، رویکرد دولت ائتلافی کارآمد و کارآفرین رضایی، نجات اقتصادی با پایبندی به چشم‌انداز ایران 1404، قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 و سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله پنجم است. محورهای اصلی طرح نجات اقتصادی عبارتند‌ از:

1- کاهش بیکاری از راه بهبود فضای کسب و کار و ارج نهادن به سرمایه‌گذار به عنوان نیروی مولد ملی

2- افزایش رفاه جامعه با کنترل تورم و حفظ قدرت خرید پول ملی

3- افزایش ظرفیت بنگاه‌های موفق و کارآفرین موجود و توسعه سرمایه‌گذاری‌های مولد برای افزایش اشتغال

4- تشویق سرمایه‌گذاری خارجی در ایران با هدف دسترسی به فناوری‌های جدید و بازارهای صادراتی

5- بازتعریف الگوی اقتصاد کشور از راه تغییر اقتصاد از الگوی منابع پایه به اقتصاد دانش پایه

6- توسعه پایدار از طریق تخصیص بهنیه منابع نفتی و مالیاتی

7- توسعه تجارت بین‌الملل و افزایش صادرات غیرنفتی در راستای دستیابی به مقام نخست اقتصادی منطقه

8- اصلاحات نهادهایی همچون استقلال بانک مرکزی، راه‌‌اندازی صندوق توسعه ملی، فعال کردن شورای عالی اقتصاد و احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

9- ایجاد 9 فدرال اقتصادی با اختیارات تصمیم‌گیری و مدیریتی در مناطق جغرافیایی گوناگون کشور

10- ایجاد انضباط اقتصادی با کوچک‌سازی دولت و عملیاتی کردن نظام بودجه‌ریزی کشور

11- افزایش سهم بهره‌وری عوامل تولید در رشد اقتصادی، دست‌کم به اندازه 33 درصد رشد تولید ناخالص ملی.

 محسن رضايي همچنین در بيانيه خود درباره بازار سرمايه تأکید کرد: براي بازسازي و نوسازي اين بازار مهم همت خواهد كرد.

بنا بر این گزارش، وي در بيانيه‌اي كه درباره بازار سرمايه صادر كرد، اظهار داشت: بازار سرمايه در كنار بازار پول، قلب اقتصاد را تشكيل مي‌دهد كه جريان پول و سرمايه‌ را كه به مانند خون در رگ‌هاي اقتصادي جاري است، به گردش درمي‌آورند. بازار سرمايه به همين دليل در تشكيل ثروت ملي و سرمايه مولد براي توليد و اشتغال، نقش بسيار مهم و تعيين‌كننده‌اي دارد؛ بنابراین، دولت اينجانب با توجه به اهميت اين بازار مهم به بازسازي و نوسازي آن همت خواهيم كرد.

افزايش ارزش خالص دارايي‌ها

اين دكتراي اقتصاد برنامه‌هاي خود را براي بازار سرمايه اين‌گونه توضيح داد: دولت اينجانب همه تلاش خود را براي بالا بردن ارزش خالص دارايي‌ها شركت‌هاي سرمايه‌گذاري، صندوق‌هاي بازنشستگي و دیگر نهادهاي مالي عمومي خواهد کرد كه وجود آنها متعلق به عامه مردم و پس‌اندازكنندگان جزء است.

طراحي مجراي هماهنگي براي كارآمدي بازارها

نامزد دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ادامه داد: به دليل نبود مقام ناظر واحد و براي حفظ تعادل بين بازارهاي گوناگون، از طريق معاونت اقتصادي رئيس‌جمهور، شوراي اقتصاد و شوراي عالي بانك‌ها، مجراي هماهنگي‌ را طراحي خواهم كرد كه به طور مستمر بازارها را با كارآمدي هدايت کند. بدين ترتيب، گردش نقدينگي در بازارهاي مالي و از جمله بازار رهن مسكن كه موجب رشد اشتغال‌زايي و توسعه اقتصاد كشور است، به طور بهينه انجام خواهد شد.

ايجاد نظارت در بازار و پاسخگويي توسط دستگاه نظارت و شوراي بورس

دكتر رضايي افزود: با ايجاد و نظارت و شفافيت در بازار و ايجاد پاسخگويي توسط دستگاه نظارت و شوراي بورس، سعي در منطقي كردن P/E بازار ثانويه خواهم داشت. تلاش خواهم کرد تا در بازار ثانويه، دارايي كمتر از ارزش جايگزيني خود معامله نشود.

كاهش آمار شركت‌هاي بورس كه سهم آنها زير قيمت اسمي است

اين دكتراي اقتصاد تصريح كرد: با حمايت از تقويت بنيه مالي و اصلاح ساختار بنگاه‌ها و نيز ارتقاي مديريت بنگاه‌ها در بخش دولتي و عمومي و همچنين حذف رانت‌ فروش محصولات اين بنگاه‌ها در صنايعي چون صنعت سيمان، اوره و آمونياك، لبني و شوينده و حذف موانع صادراتي محصولات، تلاش خواهد شد تا آمار 20 درصدي شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس كه قيمت سهام آنها زيرقيمت اسمي است، به زير 2 درصد برسد.

تسویه بدهي‌هاي دولت به شركت‌هاي سهامي عام

وي گفت: اجازه نخواهم داد كه دولت، به شركت‌ها سهامي عام متعلق به عموم مردم در مدت زمان طولاني بدهكار باقي بماند تا اين شركت‌ها مجبور نشوند براي تأمين سرمايه در گردش خود، وام‌هاي گران قيمت بگيرند. مثال‌هايي از اين نوع شركت‌ها در گذشته و حال شركت تراكتورسازي ايران، كنتورسازي ايران و شركت‌هاي توليدكننده مواد شوينده است كه در سال‌هاي گذشته به علت نگرفتن مطالبات خود از دولت، به دريافت وام‌هاي گران قيمت مجبور شوند. 

جلوگیری از فروش شركت‌هاي بورس به افرادي كه سوءمديريت دارند

دكتر رضايي خاطرنشان كرد: اجازه نخواهم داد در بازار سرمايه كشور افرادي باشند كه شركت‌هاي موجود و شركت‌هاي تازه عرضه شده را بخرند و توسط مديران منصوب شده خود دارايي‌هاي آن شركت‌ها را در راستای منافع خود بفروشند و پرونده آنها توسط سازمان بورس پيگيري نشود. پيگيري قاطع پرونده اين شركت‌ها را از سازمان بورس و اوراق بهادار خواهم خواست.

عرضه اطلاعات بورس به همه اقشار جامعه

نامزد دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري اظهار داشت: سازمان خصوصي‌سازي بايد سهام دولتي را به صورت شفاف، با اعلام عمومي زمان عرضه و قيمت‌هاي كارشناسي شده توسط شركت‌هاي تأمين سرمايه، به همه اقشار جامعه به صورت نقد و نسيه عرضه شود.

خصوصي‌سازي عمومي‌سازي

وي ادامه داد: شعار اينجانب در خصوصي‌سازي، عمومي‌سازي است و مردم مي‌بايد در مديريت و مجامع شركت‌ها حضور واقعي داشته باشند. پيشنهاد خواهم داد خط اعتباري مناسب در جهت تشويق مردم براي خريد سهم بنگاه‌ها ايجاد شود.

برقراري رابطه كارآيي و پاداش

اين دكتراي اقتصاد افزود: با پرداخت پاداش‌هاي چند صدميليوني و حق حضورهاي ميليون توماني در شركت‌هاي سهامي عام مخالفت خواهم كرد. تجربه دنيا در بحران اخير نشان داد، اگر رابطه كارايي و پاداش قطع شود، منافع سهامداران جزء ناديده گرفته مي‌شود.

خارج كردن دارايي‌هاي سهامداران شركت‌هاي عام از اختيار نهادهاي دولتي

دكتر رضايي تصريح كرد: اجازه نخواهم داد، مگر با موافقت 100 درصدي سهامداران، در شركت‌هاي سهامي عام كمك‌هاي بلاعوض پرداخت شود و دارايي سهامداران در اختيار نهادهاي دولتي قرار گيرد.

گزينش سرمايه‌گذاران استاني

نامزد دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري توضيح داد: بر شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني به عنوان متولي سهام عدالت نظارت خواهد شد تا با گزينش مديران كارآمد، در مجامع آنها حقوق سهامداران جزء حفظ شود. با رعايت قانون و شرع درباره سهام عدالت، در راستای پرداخت به موقع سود شركت‌ها به مردم و پرداخت اقساط خريد آنها به دولت تلاش خواهم کرد.

هدايت كالاهايي با سهم بالاتر از يك درصد توليد ناخالص داخلي به بورس

وي گفت: همه كالاها با سهام بالاتر از يك درصد توليد ناخالص داخلي را به بورس كالا هدايت مي‌كنم تا از اين طريق، قيمت اين كالاها در اقتصاد، پیرو قميت‌گذاري منطقي و رقابتي باشد.

ورود شركت‌ها به بورس و بازار فرابورس

دكتر رضايي تشريح كرد: ورود شركت‌ها به بورس و بازار فرابورس را تشويق خواهم کرد تا منافع حاصل از معاملات اين شركت‌ها، در دسترس همگان قرار گيرد.

پرهيز از تفسير مواد مالياتي براي افزايش درآمدهاي مالياتي دولت

اين دكتراي اقتصاد افزود: از تفسير مواد مالياتي براي افزايش درآمدهاي مالياتي دولت پرهيز خواهم كرد. به قوانين برنامه‌هاي پنج ساله توسعه‌اي و بودجه‌هاي ساليانه وفادار خواهد بود. در صورت لزوم به تفسير موردي اين قوانين، تعهد مي‌كنم به خاطر شفافيت در بازار دست‌کم يك ‌ماه پیش از تقديم لايحه به مجلس‌،‌ مراتب را به فعالان بازار سرمايه اطلاع دهم. در دولت اينجانب، تصميمات شبانه از قبيل تعيين تعرفه 100 درصدي براي صادرات سيمان و 60 درصدي براي واردات موبايل وجود نخواهد داشت.

رشد و توسعه بازار و ايجاد استانداردها در آن

نامزد دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ادامه داد: از كانون‌هاي سرمايه‌گذاران حقيقي و حقوقي و كانون كارگزاران بورس اوراق بهادار و انجمن‌ها و جامعه حسابداران رسمي و ... براي رشد و توسعه بازار و ايجاد استانداردها و رويه‌هاي مناسب در آن و ارتقاي فرهنگ سهامداران حمايت مي‌كنم و از اين نهادها در راستاي اصلاح‌بخشي از قوانين تجارت، ماليات و قانون بازار سرمايه كمك خواهم گرفت.

ورود شركت‌هاي بازار سرمايه به بورس كشورهاي خارجي

دكتر رضايي خاطرنشان كرد: شرايط ورود شركت‌هاي موجود در بازار سرمايه به بورس دیگر كشورها و برعكس را با هدف تأمين منابع مالي ارزان‌قيمت براي طرح‌هاي ملي فراهم خواهم کرد.

ساماندهي در تعيين قيمت‌هاي بورس

اين دكتراي اقتصادي اظهار داشت: هيچ شركتي نبايد اجازه پذيرش رد بورس بيابد، مگر آن‌كه محصولات آن شركت در ساز و كار و عرضه و تقاضا تعيين شود. دولت اگر در شرايط بسيار خاص به تعيين قيمت يك كالا مجبور شود، بر پایه قانون اصل 44 زيان سهامداران را از قبل پيش‌بيني و در بودجه خواهم آورد و خسارت سهامداران را جبران خواهم كرد و مسائلي همچون آنچه در صنعت سيمان، شوينده، اوره و آمونياك اتفاق افتاد، در تاريخ بازار سرمايه تكرار نخواهد شد. با شعار رضايت‌‌مندي مردم، سرمايه‌گذاراني را كه ماليات‌دهنده و ايجاد‌كننده اشتغال براي مردم‌اند، متضرر نمي‌كنم.

فعال كردن شركت‌هاي مشمول اصل 44

دكتر محسن رضايي در پايان گفت: با توجه به خصوصي شدن شركت‌هاي بزرگ مشمول اصل 44، تلاش خواهم کرد كه صنايع فولاد، مس، آلومينيوم، خودروسازي، بانك‌ها، بيمه‌ها، پتروشيمي‌ها و پالايشگاه‌ها در اتاق بازرگاني حضور و فعاليت گسترده‌تري داشته باشند
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ساعت   توسط مهدي  | 

دکتر نعمت الله فاضلی در گفتگو با تابناک: برخی مستندهای انتخاباتی شبیه فیلم هندی بود

نقد و ارزيابي دولت و نگرش پوپوليستي به نقش مردم در انتخابات، مؤلفه‌هاي بارز فيلم‌هاي تبليغاتي بيشتر نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، دکتر نعمت‌الله فاضلي، عضو هيأت علمي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي، از شخصيت‌هاي صاحب‌نظر در حوزه تخصصي انسان شناسي اجتماعي ـ فرهنگي با رويكرد «مطالعات فرهنگي» است، وي در گفت‌وگوي تلفني با «تابناک»، ضمن بيان موضوع بالا به تحليل محتواي مستندهاي تبليغاتي نامزدهاي دهمين دوره رياست‌جمهوري پرداخت.

دکتر فاضلي در ابتدا با ابراز اين‌که نقش «تابناک» به عنوان رسانه‌اي منتقد در عرصه اجتماعي و سياسي کشور قابل توجه و تقدير است، تحليل جامعي از بعد جامعه‌شناختي و رسانه‌اي پديده مستندهاي انتخاباتي پخش‌شده ارايه داد.

اين استاد دانشگاه گفت: من هر چهار مستند پخش شده را به دقت ديده‌ام. از نگاه من هرچند اين مستندها به گونه‌اي است که نامزدها سعي مي‌کنند در آن به نوعي خود را معرفي و ديدگاه‌هايشان را ـ البته بيشتر در قالب شعار ـ با مردم مطرح کنند اما، نامزدهاي رقيب رئيس‌جمهور فعلي بدون استثنا نقد جدي و به چالش کشيدن دولت را به عنوان يکي از عناصر اصلي محتوايي مستند خود مدنظر داشته‌اند. البته غلظت اين نقد در ميان نامزدها متفاوت است، اما همين موضوع ـ نقد دولت ـ مستندهاي يادشده را معنادار کرده و تا حدودي نظر افکار عمومي را به خود جلب کرده است.

از نگاه جامعه‌شناختي، دليل اين جذابيت براي مردم، نوعي احساس نزديکي ميان نقدهاي ارايه‌شده با ذهنيت‌هاي مردم است و به دليل آن‌که مردم تريبون عمومي براي طرح نقدها و اعتراضاتشان نداشته‌اند وقتي همين موضوع را در مستندها مي‌بينند، برايشان جذاب مي‌شود.

وي در ادامه گفت: نکته دوم در اين مستندها، تأکيد بسيار بر مردم است; درواقع هر کدام تلاش کرده بودند به هر شکلي که شده، اهميت و نقش مردم را پررنگ کنند. به عبارتي، اين مستندها بيشتر از آن‌که نشان‌دهنده ديدگاه‌ها، برنامه‌ها و رويکرد نامزدها باشد، سعي داشتند بگويند مردم چه خواسته و انتظاري دارند.

نکته ظريف ديگر اين بود که در اين فيلم‌ها به تصوير کشيدن انبوه جمعيت مردم و استقبال آنان از نامزدها عاملي شده براي نشان دادن محبوبيت نامزدها و به عبارتي، استفاده صرفا تبليغاتي از حضور توده‌وار مردم در عرصه سياسي.

البته اين يک فرصت براي مردم نيز به شمار مي‌رود، زيرا رقباي رئيس‌جمهور کنوني در مستندهايشان براي جلب آراي بيشتر مردم به سراغ گروه‌ها، اقشار و بخشي از جامعه مي‌روند که در موقعيت رسمي به هيچ وجه امکان و يا اجازه استفاده از ابزاري مانند رسانه ملي را براي طرح خواسته‌ها و دغدغه‌هايشان ندارند، اما مي‌بينم اين اتفاق در مستندهاي پخش‌شده افتاده است و حرف‌هايي مطرح مي‌شود و يا افراد با پوشش خاصي در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرند که در شرايط عادي و غيرانتخاباتي حتي براي لحظاتي اين فرصت به آنها داده نمي‌شود و اين از نظر من براي مردم يک فرصت به شمار مي‌رود و به تعبير ديگر، خيلي از صداهايي که در هيچ شرايطي شنيده نمي‌شوند، در اين وضعيت به گوش مسئولان مي‌رسد.


عضو هيأت علمي دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه علامه طباطبايي، عنصر بارز ديگر در مستندهاي تبليغي پخش‌شده را تأکيد بر احساسات و عواطف مردم و بعضا استفاده ابزاري از اين عنصر برشمرد.

وي در اين‌باره گفت: شايد تنها فيلمي که در آن استفاده از اين عامل، يعني احساسات و عواطف مردم، کمتر به مخاطب القا مي‌شود، مستند تبليغي محسن رضايي باشد. البته من نمي‌دانم اعتقاد و سياست وي اين بوده يا کارگردان فيلم ابزار لازم را نداشته است. اما در فيلم احمدي‌نژاد و موسوي، بحث‌هاي ناسيوناليستي، عواطف قومي، قشري و ديني خيلي غليظ‌تر است.

اين صاحبنظر در موضوعات فرهنگي - اجتماعي  ادامه داد: به هر شکل، توجه به عواطف مردم، خوب و حتي لازم است اما در برخي موارد اينقدر اين موضع به شکل تصنعي پررنگ شده است که آدم احساس مي‌کند در آنها مانند فيلم‌هاي عاطفي هندي با مخاطب برخورد مي‌شود يا به طور مثال يکي از نمونه‌هاي بارز اين نوع نگرش را در فيلم تبليغاتي آقاي کروبي آنگاه که آقاي کرباسچي از وجود 12 ميليون فقير در قالب پرسش از آقاي کروبي سخن مي‌گويد و در همان زمان براي گريه کردن تلاش مي‌کند را مي‌توان ديد. اين برخورد آنقدر تصنعي به نمايش گذاشته شد که هر بيننده‌اي متوجه مي‌شد.

يا نمونه ديگر استفاده بيش از حد آقاي موسوي از پرچم ايران، سرود ملي و يا قوميت خاص و در مقابل آقاي احمدي‌نژاد چه آنجا که حضورش در محله‌هاي فقيرنشين را نشان مي‌دهد و يا اين‌که پاي احساسات مذهبي را به ميان مي‌کشد و يا حتي وقتي که از قدرت و شکوه دولت در موفقيت هسته‌اي يا پرتاب ماهواره سخن مي‌گويد، اينها هم به نوعي اشاره مستقيم يا با ايما و اشاره به بکارگيري ظرفيت‌هاي عاطفي و احساسي مردم براي جلب آراي سياسي آنهاست، بنابراين، به عنوان يک عارضه مي‌توان به آن نگاه کرد زيرا به جاي آن‌که در فرايند تبليغات بر شناخت عقلي و تقويت عقلانيت مردم تأکيد شود بعد احساسي و عاطفي بارز مي‌شود و اين موضوع در تبليغات غلبه پيدا کرده است.

وي افزود: اگر بخواهيم مقايسه کنيم در ديگر کشورها هم بحث‌هاي احساسي مطرح است اما اصل و محور تبليغات در آنجا بر افزايش اطلاعات، ارايه تحليل‌هاي عميق استوار است نه مردم‌گرايي عامه‌پسند.

اين استاد دانشگاه در اشاره به بعد ديگري از موضوع گفت: در مجموع من اين فيلم‌ها را بازنمايي از دمکراسي رسانه‌اي و يا شايد بشود گفت شبه‌رسانه‌اي مي‌دانم، زيرا بعدها اين فيلم‌ها به نقد گذاشته مي‌شود و رقبا درباره آن با هم چالش مي‌کنند و خروجي آن در نهايت اين است که سطح گفتمان انتقادي در عرصه اجتماعي و سياسي ارتقا پيدا مي‌کند. در همين مسير مي‌بينيم که در شرايط کنوني، يعني فضاي انتخاباتي حرف‌هاي مگو، تابوها و ملاحظات مرسوم ناديده گرفته مي‌شود و بسياري از مرزهاي کاذب شکسته مي‌شود که البته بخش عمده آن ، ديگر قابل بازگشت نيست و اين ادبيات جديد کم کم در جامعه جا مي‌افتد.

دکتر فاضلي در پايان اين گفت‌وگوي تلفني کليت اين نحوه پخش فيلم‌هاي تبليغاتي را نيز به چالش و نقد کشيد. او گفت: پخش اين فيلم‌ها بسيار به انتخاب بهتر مردم کمک مي‌کند، اما با رعايت شرايط خاص، مهمترين شرط اين اثرگذاري ،نقد و ارزيابي فيلم‌هاي پخش‌شده، درست پس از پايان پخش آنهاست.

اين طبيعي است که نامزدها يک‌طرفه و کاملا در راستاي اهداف خود، فيلم‌هايشان را تهيه و پخش کنند، اما اگر اين فيلم‌ها نقد نشود، از نظر من مي‌تواند تأثير منفي در انتخاب درست مردم داشته باشد.

براي نمونه وقتي يکي از نامزدها در فيلمش از تقسيم سهام نفت، اختصاص ماهيانه هفتاد تا هشتاد هزار تومان براي هر ايراني از يک سو، بخشش ماليات‌ها و يا 85 درصد از شهريه دانشجويان از سوي ديگر سخن مي‌گويد، خوب از نظر منطقي پرسش اساسي اين است که با اين همه کاهش درآمدها و از سوي ديگر، افزايش هزينه‌هاي دولت، تأمين بودجه عمومي براي اداره کشور چگونه ميسر خواهد شد؟ يا اينکه دانشگاه‌هايي که با شهريه دانشجوها اداره مي‌شوند، همين حالا هم با مشکل مواجهند، حالا اگر 85 درصد شهريه‌ها را نتوانند جذب کنند، چگونه بايد خود را اداره کنند؟

بنابراين، منطقي‌ترين کار آن است که پس از پخش فيلم‌ها، کارشناسان بي‌طرف در حوزه‌هاي گوناگون و البته با حضور نماينده نامزد مورد نظر، بايد بنشينند و فيلم را نقد کنند، زيرا همه مردم امکان تميز دادن سره از ناسره را در همه زمينه‌ها ندارند و خيلي‌ها تحت تأثير شعارهاي بعضا غيرعملياتي اما اغواکننده قرار مي‌گيرند; بنابراين، من اميدوارم در ادامه روند تبليغات رسانه‌اي نامزدها و يا براي دوره‌هاي بعد به اين موضوع توجه ويژه‌اي بشود.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ساعت   توسط مهدي  | 

موسوی و تناقضات فراوان، کروبی غیرقابل پیش بینی و رضایی به دنبال جلب توجه

طبق برنامه ای که «رقیب» احمدی‌نژاد طراحی کرده بود، قرار بود نامزدهای مختلف با هدف قرار دادن مخاطبان مختلف، به «سبد رأی» احمدی‌نژاد حمله کنند تا به هر شکل ممکن رقابت های انتخاباتی به دور دوم کشیده شود.

به گزارش رجانیوز، بر اساس این «برنامه»، محسن رضايي با تکیه در سالهای دفاع مقدس و بیان شعارهای ارزشی، باید حداقل يك ميليون رأي از نيروهاي حزب اللهي و بسيجي حامی احمدي‌نژاد را بكاهد. مهدي كروبي با دادن وعده هاي پوپوليستي و افزایش قیمت خرید غیرمستقیم رأی از 50 هزار تومان به 70 هزار تومان، آراي احمدي‌نژاد در روستاها را هدف قرار دهد و موسوي نیز بتواند با ایفای نقشی میانه، نظر طبقات متوسط به بالا و تا حدودی توده مردم را جلب كرده و در نهايت انتخابات با حضور میرحسین به دور دوم كشيده شود.

کنترل کروبی

با این حال، رفتارهای غیرقابل پیش بینی کروبی سبب نگرانی های گسترده حامیان میرحسین شده بود. اگرچه «رقیب» اعتقاد داشت که می تواند، کروبی را «مدیریت» کند و جای نگرانی نیست. بر همین اساس بود که غلامحسين كرباسچي، دبیر کارگزاران سازندگی، راهي ستاد كروبي شد و سمت رياست ستاد وي را در دست گرفت. سپس محمد قوچاني هم به همراه تيم خود رسانه ای کارگزاران راهي روزنامه اعتماد ملي شد. با آمدن نيروهاي ديگر این حزب همانند نجفي و مهاجراني، پروژه «کنترل» کروبی آغاز شد.

کروبی مثل همیشه غیرقابل پیش بینی

در ابتدا با مشاوره تکنوکرات هایی چون دکتر نیلی، کروبی در چارچوب برنامه پیشین اقدام به اعلام وعده هایی پوپولیستی، همچون تقسیم سهام نفت کرد.

اما حملات بی امان حامیان موسوی که در نهایت به برهم زدن مراسم سخنرانی کروبی توسط سبزپوشان انجامید، سبب شد تا کروبی پس از مدت‌ها سخن از «خانه های تیمی» اطرافیان میرحسین و خاتمی بگوید که برای «کارشکنی» در کار او از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. وی علی رغم یادداشت‌های مکرر که غلامحسین کرباسچی که قرار بود وی را «کنترل» کند، بی محابا علیه میرحسین، سکوت 20 ساله و تناقضات گسترده رفتاری و گفتاری‌اش سخن گفت تا نشان دهد هنوز هم غیرقابل پیش بینی است.

تغییر جهت کروبی

از سوی دیگر، علی رغم پیش بینی های اولیه، طرحهای کروبی برخلاف دوره پیش مورد توجه طبقات مستضعف قرار نگرفت. آنها که تکاپوی رئیس جمهور و هیات دولت را در روستاها و شهرستانهای خود دیده بودند، این بار به وعده‌ی نسیه‌ی «70 هزار تومان» که به دلیل مخالفت مجلس قطعاً غیرقابل اجراست، اعتنای چندانی نکرده‌اند.

کروبی که خود را «مانده از اینجا و رانده از آنجا» می دید، این بار به جای هدف قرار دادن آرای احمدی‌نژاد در بین اقشار محروم، با اعلام مواضع رادیکال چون اعتراض به اعدام کودکان! آرای میرحسین را هدف قرار داد. از قضا سرگنبین صفرا فزود و ستادهای کروبی با پیوستن امثال گروهک ادوار تحکیم یا طیف غیرقانونی دفتر تحکیم، تغییر جهت دادند و به جای «پایین شهر»، سر از «بالای شهر» در آوردند!

اگر طبق «برنامه»، «دختران فیروزه ای» ستاد میرحسین مقابل ماشین‌ها را می گیرند و با ایجاد ترافیکهای کاذب از رانندگان می خواهند که عکس میرحسین و پرچم سبز بر خودرو خود نصب کنند، ستاد کروبی نیز همین راه را در پیش گرفته است.

موسوی و تناقضات فراوان

میرحسین که قرار بود نقشی وسط ایفا کند، در دو راهی سختی گرفتار شده است. از یک سو، مواضع تند و غیرقابل پیش بینی شیخ اصلاحات او را در موضعی انفعالی قرار داده است. طرفداران کروبی صراحتاً به فعالین ستادهای میرحسین و «دختران فیروزه ای»، یادآوری می کنند که آنها در فیلم‌های میرحسین هیچ نقشی نداشتند و رئیس ستاد میرحسین رسماً از آنها برائت جسته است. لذا علی رغم «برنامه» وی مجبور خواهد برای جلوگیری از حمله کروبی به سبد آرای خود، شفاف تر حرکت کند.

اما از سوی دیگر حرکت شفاف میرحسین نتیجه ای جز تکمیل ریزش نیروهای ارزشی و توده مردمی حامی وی ندارد. تجربه دور پیش معین نشان داد، هرگونه مواضع تند و خارج از عرف نظام با رویگردانی مردم مواجه می شود و میرحسین نیز که تاکنون تعداد زیادی از حامیان مردمی خود را از دست داده است، نمی خواهد بیش از پیش به با ریزش آرای توده های مردمی مواجه شود. شاید به همین خاطر است که وی ضمن عدم حضور در مراسم دوم خرداد حامیان خاتمی، صريحا به اعضاي سازمان مجاهدين و جبهه مشاركت گفته است كه در كنار وي حاضر نشوند.

محسن رضایی به دنبال جلب توجه

محسن رضايي در اولين روز ثبت نام به تقليد از روشنفكران با همسر خود در ستاد تبليغات كشور حاضر شد تا اولین گام خود را برخلاف مسیر «برنامه» بر دارد. وي با مطرح كردن ايده دولت ائتلافي كه توسط «رقیب» كليد زده شده بود، سبب شده كه كسي از وي استقبال نكند.

عدم استقبال نيروهاي اصولگرا به نحوي است كه در سفرهاي استاني وی و در شهرهایی با جمعیت بیش از 500 هزار نفر، كمتر از 50 نفر حاضر مي شوند. وي كه با استقبال سرد بسيجيان مواجه شد، به تدريج جهت گيري خود را معطوف به آراي طبقه بالاشهر نمود. حتي كار به جايي رسيد كه وي با اعلام صريح اين مطلب كه سياست‌هاي ميرحسين را به مانند احمدي ن‍ژاد مي داند،‌ اعلام كرد كه در مناظره با ميرحسين صريحاً وي را نقد خواهد كرد.

اظهارات رضايي در نقد ميرحسين و سخنان روشنفكرمآبانه وی، حلقه ريزش نيروهاي حزب اللهي وي را تكميل كرد. طبق نظرسنجي هاي صورت گرفته،‌ در صورتيكه رضايي به همين صورت ادامه دهد بعيد است بتواند بيش از 100 هزار راي كسب كند يا مجبور مي شود كه دوباره كناره گيري كند. كه هر دو به منزله شکست سياسي است. اكنون رضايي مجبور است به منظور «بازارگرمي هاي انتخاباتي» هم که شده، علاوه بر حمله به سیاست‌های احمدی‌نژاد، به طور جدي ميرحسين را نیز نقد کند تا مورد توجه قرار گیرد.

جنگ قدرت و مدیریتی که دیگر وجود ندارد

آنچه مسلم است كشيدن انتخابات به مرحله دوم، هدف تمامي كانديداهای «رقیب» است و به همین منظور است که بیشتر وقت کاندیداهای «رقیب» صرف تخریب احمدی‌نژاد و دولت وی می شود.

اما هيچ كانديدایي حاضر نيست كه آبروي خود را در اين راه هزينه كند و با رأیی پایین از صحنه انتخابات کنار رود. هر کدام از سه کاندیدا، ترجیح می دهد خود «نفر دوم» باشد تا در صورت دو مرحله ای شدن انتخابات، بتواند شانس خود را برای رسیدن به «قدرت» امتحان کند.

«جنگ قدرت» بین کاندیداهای «رقیب» سبب شده است تا روند انتخابات برخلاف تصور پیشین از دست «رقیب» خارج شود.

باید نشست و دید اینگونه «مدیریت» به کجا می انجامد؟

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۱ساعت   توسط مهدي  | 

توصیه های هاشمی رفسنجانی به کاندیداهایش

تير84: مير حسين موسوي، مهدي کروبي و محسن رضايي هفته گذشته و به صورت جداگانه به ديدار هاشمي رفسنجاني رفته و به بحث و بررسي انتخابات رياست جمهوري پرداختند. در اين ديدارها هاشمي رفسنجاني توصيه کرده تا روز آخر انتخابات به نقد دولت و تصميمات خرد و کلان آن بپردازند رفسنجاني همچنين در اين ديدارها به آنها گوشزد کرده که تفاوت نحوه مديريت اين دولت با دولت هاي گذشته را مورد انتقاد قرار دهند گفتني است در اين ديدارها هر سه کانديداي انتخابات رياست جمهوري خواستار اعلام موضع رفسنجاني در انتخابات و حمايت از کانديداتوري خود شدند که رفسنجاني در جواب آنها اعلام کرده که «شما کارهاي خودتان را انجام بدهيد؛ من هفته آخر دراين باره تصميم خواهم گرفت»

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۰ساعت   توسط مهدي  | 

فعال شدن مشاوران زیبایی در ستادهای انتخاباتی

در روزهای اخیر موضوع نوع ظاهر و پوشش کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری،به موضوع روز محافل عمومی و رسانه ای کشور مورد تبدیل شده است.

در همین راستا ستادهای انتخاباتی کاندیداها با بکار گیری مشاوران ویژه و متخصص در امر فن بیان و میمیک صورت، تلاش دارند تا قابلیت و اثر بخشی برنامه‌های تبلیغاتی و مناظره‌ای نامزدهای خود را افزایش دهند.

شنیده می‌شود یک تیم دو نفره از متخصصان فن بیان، گریمور و چهره آرایی در ستاد یک کاندیدا مستقر شده و تلاش گسترده‌ای را جهت اصلاح حرکات دست و صورت و ایجاد هماهنگی میان کلام و اعضای بدن را به منظور نافذ کردن سخنان این نامزد انتخاباتی آغاز کرده‌اند. 

گفتنی است ارزیابی کارشناسان و تیم همراه این نامزد در خصوص نبود هماهنگی در کلام و حرکات دست و صورت وی باعث شده از تأثیر گذاری سخنان وی کاسته شده و از وی چهره ای عبوس و گرفته در اذهان عمومی شکل گیرد. 

استفاده از لبخند و گشاده رویی و فرار از یکنواختی کلامی به جهت عارضه خسته کننده بودن برنامه های قبلی در صدر توصیه های این گروه قرار دارد وآموزش هایی را با همین هدف آغاز کرده اند .  

شایان ذکر است در خصوص سایر کاندیداها نیز خبرهای مشابهی به گوش می‌رسد به ویژه تغییرات چشمگیری اخیرا در ظاهر برخی از این نامزدها مشاهده شده است. در این میان برخی از نامزدها برای جوان تر نشان دادن خود، از رنگ مو استفاده می کنند.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۹ساعت   توسط مهدي  | 

تخریب بنرهای تبلیغاتی رقبا با اسکورت نیروی انتظامی

تعدادی از خودروهای شخصی با نمره‌های استتار شده، توسط گشت نیروی انتظامی اسکورت شده و نیمه شب‌ها به تخریب بنرهای تبلیغاتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری به جز دکتر احمدی‌نژاد می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، از ساعت یک بامداد که سطح شهر کاملا خلوت می‌شود تعدادی از خودروهای شخصی که توسط ماشین‌های گشت نیروی انتظامی اسکورت می‌شوند، با حرکت در میدان‌ها و خیابان‌ها به تخریب و پاره کردن بنرهای تبلیغاتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری به جز رییس‌جمهور فعلی می‌پردازند.

بنابر این گزارش، به طور نمونه در ساعات اولیه بامداد چهارشنبه دو خودروی پژو و پراید از این گروه که با دو سمند نیروی انتظامی اسکورت می‌شدند، در میدان ولیعصر، خیابان ولیعصر و میدان فاطمی به پاره کردن و تخریب بنرهای تبلیغاتی کاندیداها مشغول بودند.

در این زمان برخی شهروندان با مراجعه به این گروه از افراد، علت این اقدام را جویا می‌شوند و می‌پرسند: «اگر اقدام شما قانونی است، پس چرا نمره اتومبیل را استتار کرده‌اید و اگر اقدامتان غیرقانونی است، چرا نیروی انتظامی شما را اسکورت می‌کند؟ واگر هم این بنرها غیرقانونی، است چرا به بنرهای آقای احمدی‌نژاد کاری ندارید؟»

در این هنگام افراد لباس شخصی که به تخریب بنرها مشغول بودند، این شهروندان را تهدید به دستگیری می‌کنند و مامورین انتظامی با دخالت در موضوع مدعی می‌شوند که لباس شخصی‌ها از پرسنل فرمانداری هستند.

با پی‌گیری‌های خبرنگار «آینده»، یک منبع آگاه در فرمانداری تهران با تکذیب شدید دست داشتن در این اقدامات گفت: اکثر قریب به اتفاق پرسنل فرمانداری با این‌گونه اقدامات مخالفند و محال است در آن مشارکت کنند، اما برخی اخبار غیر‌رسمی حاکی از عقد قرارداد فرمانداری با یکی از نهادها برای انجام این‌گونه اقدامات است.

گفتنی است خبرنگار «آینده» توانست شماره پلاک استتار شده خودروهای مذکور را به دست آورد که شامل خودروی پژو به شماره 631 ق 66 ایران 33 و خودروی پراید نقره‌ای به شماره 359 ه 14 می‌باشد.
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۹ساعت   توسط مهدي  | 

حمايت لاريجاني از رضايي تكذيب شد

خبرگزاري فارس: حمايت علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي از محسن رضايي در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اسلامي ايران تكذيب شد.به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره اخبار و رسانه هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي، پنجشنبه شب در نمابري به مديران رسانه‌هاي خبري كشور آورده است: نظر به انتشار خبر " حمايت رياست محترم مجلس شوراي اسلامي از يكي از كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري " در برخي از خبرگزاريها و سايتهاي خبري ، به استخضار مي رساند ضمن احترام علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به همه نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري، ايشان تاكنون از هيچكدام اين عزيزان حمايت خاصي نداشته و خبر منتسب به رئيس مجلس تكذيب مي شود.

ستاد انتخاباتي رضايي در خبري كه در اختيار رسانه‌ها قرار گرفت، خبر داده بود كه رئيس مجلس حمايت قاطع خود را از رضايي اعلام كرده‌است.
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۹ساعت   توسط مهدي  | 

امروز در کرمانشاه؛ محسن رضایی، موسوی را به چالش کشید

محسن رضایی افکار و عقاید اقتصادی میرحسین موسوی را به چالش کشید.

به گزارش "تابناک" رضایی که در مسجد جامع کرمانشاه با حضور در بین مردم و هواداران خود سخن می گفت، اظهار داشت: افکار و عقاید اقتصادی مهندس موسوی تا چند سال پیش مشابه آقای احمد‌ی‌نژاد و بر پایه اقتصاد دولتی استوار بوده است.

وی افزود: اگر ایشان عقاید و نگاهش به اقتصاد تغییر کرده است، باید آن عقاید را به طور شفاف و با قاطعیت اعلام کند و ضمناً دلایل این تغییر عقیده را برای مردم توضیح دهد، در غیر این صورت، به نظر من ایشان همان افکار و عقایدی را دارد که برای اداره اقتصاد کشور مفید نیست و در واقع هیچ تغییر محسوسی در این مسیر ایجاد نخواهد کرد.

رضایی ادامه داد: البته من منتظر پاسخ ایشان می‌مانم و در غیر این صورت در مناظره تلویزیونی این موضوع را به بحث خواهم گذاشت، تا مسئله برای مردم روشن شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۷ساعت   توسط مهدي  | 

تقسیم کار سه رقیب احمدی نژاد برای مناظره

به گزارش "جهان"، پس از مشخص شدن جدول زمان بندی مناظرات چهار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و جمع بندی اکثر کارشناسان و تحلیلگران به تأثیرگذاری شگرف این مناظرات بر روند انتخابات، سه نامزد رقیب محمود احمدی نژاد در توافقی، نحوه سازماندهی این مناظره را با یکدیگر هماهنگ کردند.

در این توافق مقرر شد "میرحسین موسوی" در مناظره با "احمدی نژاد" در خصوص مسائل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران متمرکز شود و بحث و جدل درباره مسائل اقتصادی به عهده شیخ "مهدی کروبی" گذاشته شد.

همچنین بر اساس توافقات انجام شده میان سه طرف، "محسن رضایی" مسئولیت نقد و به چالش کشیدن مباحث مدیریتی در مناظره با "احمدی نژاد" را بر عهده گرفت.

گفتنی است موضوع اصلی در این توافقات، هماهنگی لازم برای انتخاب یک مجری مناسب برای مناظرات است. از آنجا که صدا و سیما چند مجری مسلط را برای این کار در نظر گرفته است، اما این مجریان مطلوب نظر این سه نفر نبوده و مقرر شده در یک کار هماهنگ رسانه ای و فشار به مسئولان سازمان صدا و سیما، نسبت به معرفی مجری مورد نظر خود اقدام نمایند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۶ساعت   توسط مهدي  | 

احتمال لغو مناظره تلویزیونی نامزدها

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از احتمال لغو مناظره نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صدا و سیما خبر داد.
فاطمه آلیا عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر گفت : اخیرا با برخی از پیگیری ها متوجه شدیم که برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با انجام مناظره های تلوزیونی مخالفت کرده اند و به خاطر این مخالفت هنوز معلوم نیست مناظره ها انجام شود.

عضو شورای مرکز جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: مناظره بین نامزدها از مناظره بین نمایندگان نامزدها برای شناخت مردم موثر تر است و مناسب است صدا و سیما پیگیری کنند تا این مناظره ها بین نامزدها انجام شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۶ساعت   توسط مهدي  | 

چهره تبليغاتي تهران در پايان هفته اول رقابت

با گذشت یک هفته از اعلام اسلامی نامزدهای نهایی انتخابات و آغاز تبلیغات رسمی و تلویزیونی نامزدها، چهره شهر تهران به تدریج رنگ و بوی انتخابات گرفته است.

به گزارش خبرنگاران الف، محسوس‌ترین نمودهای تبلیغاتی در روزهای اخیر، بنرهای بزرگ نامزدها در میدان‌ها و چهارراه‌های اصلی شهر و ظهور خودروهایی با نوار کوچک سبزرنگ بر آنتن یا عکسی از آقای میرحسین موسوی بر روی بدنه و یا پشت شیشه‌ها بوده است. این خودروها تقریبا در همه نقاط تهران به ویژه در شمال شهر به چشم می‌خورند و احتمالا بخشی از آنها سازماندهی شده و بخشی هم داوطلبانه و خودجوش عکس و علامت ستاد آقای میرحسین موسوی را حمل می‌کنند.


در زمینه تبلیغات بنری، ستاد آقای موسوی زودتر و پردامنه‌تر از بقیه ستادها شروع کرد و در روزهای اولیه در همه نقاط تهران بنرهای بزرگ این ستاد و ستادهای حامی از جمله کارگزاران سازندگی و خانه کارگر نصب شده است.

بعد از ستاد آقای موسوی، ستاد آقای کروبی پرحجم‌ترین بنرها را تدارک دیده‌اند و تبلیغات بنری و کاغذی آقای کروبی هرچند دیرتر از آقای موسوی شروع شده اما از روز چهارشنبه به تدریج در سطح تهران از تبلیغات آقای موسوی پیشی گرفته است. در محافل سیاسی ارقامی نجومی به عنوان تیراژ تبلیغات کاغذی و متراژ تولید شده برای آقایان موسوی و کروبی ذکر می‌شود. هرچند ناظران تبلیغاتی معتقدند بخش اصلی هزینه‌ها و کمپین انتخاباتی نامزدها برای دو هفته پیش رو به ویژه هفته آخر کنار گذاشته شده است.
فعالیت تبلیغاتی ستاد آقای احمدی نژاد در تهران نیز در دور روز اخیر نمود پیدا کرده و بیشتر به صورت بنر بوده است. در تبلیغات کاغذی آقای احمدی‌نژاد بیشتر بر نام این نامزد تاکید شده است. در طراحی تبلیغات بنری و کاغذی ستادهای حامی آقای میرحسین موسوی بر حضور عکس آقای خاتمی در کنار عکس‌های میرحسین تاکید شده است. در مقابل، در تبلیغات ستاد آقای کروبی در کنار عکس ایشان معمولا عکس حامیان سرشناس این نامزد دیده می‌شود. در تبلیغات ستاد آقای احمدی‌نژاد معمولا عکس‌هایی از جوانان و اقشار مختلف مردم در کنار عکس‌های آقای احمدی‌نژاد به چشم می‌خورد.


روز سه‌شنبه نتایج غیررسمی یک نظرسنجی معتبر در میان محافل سیاسی منتشر شد که نشان می‌داد در تهران آقای میرحسین موسوی به آقای احمدی‌نژاد رسیده ولی در مجموع استان‌های کشور آقای احمدی‌نژاد با فاصله زیادی پیش است. نکته مهم درباره نتایج نظرسنجی‌ها این است که نظرسنجی‌های سراسری در مراکز استان‌ها و حداکثر یک شهر بزرگ از هر استان صورت می‌گیرد و شهرهای کوچک و روستاها که ظاهرا پایگاه رای آقایان احمدی‌نژاد و کروبی تلقی می ‌شود را در بر نمی‌گیرد.

با گذشت اولین هفته از رقابت‌های انتخاباتی، محافل سیاسی چشم به برگزاری مناظره‌های تلویزیونی دوخته‌اند و آنرا مانند انتخابات دور نهم تعیین‌کننده می‌دانند. اخبار موجود حاکی است، نامزدهای سه‌گانه غیر از رییس جمهور فعلی با همدیگر به گونه‌ای تقسیم‌کار کرده‌اند که ضمن پرهیز از مناظره چالشی با همدیگر، در مناظره رودر رو با آقای احمدي‌نژاد هریک بخشی از آرای ایشان را بریزد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۶ساعت   توسط مهدي  | 

احمدي‌نژاد 53،9، موسوي 25،8/ رأي منفي موسوي افزايش يافت

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی یک نهاد رسانه‌ای در روز شنبه دوم خرداد و از سراسر كشور، آرای احمدی‌نژاد 53،9 درصد و رأی میرحسین موسوی 25،8 درصد شده است.

به گزارش رجانیوز، اين نظرسنجي که روز دوم‌خرداد و در كل كشور انجام گرفته نشان می‌دهد پس از نطق تلویزیونی میرحسین و برخلاف انتظار اعضاء ارشد ستاد وی، شیب صعودی رأی افزایش قابل توجهی نداشته و نسبت به نظرسنجی هفته قبل از آن تنها 4 درصد رشد نشان می‌دهد.

علي‌رغم تغييرات جزیي در محبوبيت اين دو نامزد انتخاباتي، با اين حال هنوز احمدي نژاد حائز اكثريت مطلق آراء است و درصورت عدم تغييرات كلي و بر همين منوال، احمدي نژاد 22خرداد در دور اول انتخابات برای دومین بار رئیس‌جمهور ایران خواهد شد.

به چه کسی رأی می‌دهید؟ احمدی‌نژاد 53،9، موسوی 25،8، کروبی 4،5، رضایی 2،7، هنوز تصمیم نگرفته‌ام 13،1

یکی از نکات قابل توجه در این نظرسنجی افزایش آرای منفی میرحسین موسوی است که که حدود 7 درصد رشد داشته است.

به چه کسی رأی نمی‌دهید؟ کروبی 29، رضایی 21، احمدی‌نژاد 12،3، موسوی 11،4، هنوز تصمیم نگرفته‌ام 26،3

جامعه هدف در این نظرسنجی شامل 66 شهر بزرگ كشور اعم از 30 مركز استان به همراه 36 شهرستان بزرگ کشور انجام شده است و در اين عمليات آماري نظر روستایيان و شهرهاي كوچك تر محاسبه نشده است.

اين نهاد رسانه اي معتبر كه تاكنون دقت بالايي در نظرسنجي هاي انتخاباتي داشته است، البته امروز در نوع ديگري از نظرسنجي فوري كه تنها در سطح شهر تهران و با جامعه آماري محدودتر و به جهت كشف ميزان تاثير سخنان كانديداها انجام مي شود، افزايش 2 درصدي محبوبيت احمدي نژاد به نسبت آمار مشابه روز گذشته را ثبت كرده است.

به نظر مي رسد با معلوم شدن تأثير مستقيم برنامه هاي تلويزيوني كانديداها بر روي مردم، برنامه مناظره هاي رودرروي نامزدهاي رقيب در تعيين راي عموم مردم تاثير فراواني داشته باشد.

از بین احمدی‌نژاد و موسوی به کدامیک رأی می‌دهید؟ احمدی‌نژاد 56،3، موسوی 25،3، هیچ‌کدام 18،4

از بین احمدی‌نژاد و کروبی به کدامیک رأی می‌دهید؟ احمدی‌نژاد 66،4، کروبی 9،6، هیچ‌کدام 24

از بین احمدی‌نژاد و رضایی به کدامیک رأی می‌دهید؟ احمدی‌نژاد 63،2، رضایی 6،6، هیچ‌کدام 30،2

از بین موسوی و کروبی به کدامیک رأی می‌دهید؟ موسوی 42،9، کروبی 11، هیچ‌کدام 46،1


+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۵ساعت   توسط مهدي  | 

عصبانیت رضا پهلوی از حضور یک کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری

بار ديگر نمايش انتخابات در ايران آغاز شده تا ايراني‌ها با فريب جهانيان در پوشش انتخابات دست به تخريب جهان بزنند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، رضا پهلوي، فرزند شاه مخلوع در گفت‌وگو با يك روزنامه فرانسوي، با بیان جمله بالا با ابراز توهین‌های آشکار نسبت به شعور سیاسی ملت ایران، حضور در انتخابات را نشان از درک پایین سیاسی ایرانیان دانست.

وی در ادامه به سخنان کاندیداها اشاره کرد و در این میان، بیشترین حمله‌ها را متوجه محسن رضایی دانست.

فرزند شاه مخلوع، با اشاره به گفته‌هاي رضايي، مبني بر توان ایران در امكان نابودی اسرائيل در يك حمله، به شدت علیه وی موضعگیری کرده و حضور او را عاملی برای ثبات نظام جمهوری اسلامی دانست.

در همین حال، «الشرق الاوسط» با بیان جمله‌ای از محسن رضایی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران نوشت: البته همان گونه که پیام صلح او جدی است، پیام تهدیدش را هم باید جدی گرفت. او اظهار داشته که ما همه نقاط حساس نظامي و امنيتي اسرائيل را به خوبي مي‌شناسيم و تنها با يك ضربه مي‌توان نابودي اسرائيل را رقم زد و آمريكا نيز از توان نظامي ايران در هراس است.

این موضوع نشان می‌دهد که رضایی استراتژی متفاوتی را در پیش گرفته است، در این استراتژی، اطمینان به دوستان و اخطار به دشمنان یک اصل است.

«سي.ان.ان» نیز نوشت: نگاه رضايي به ديپلماسي، نگاه خارج از كشور است و در سطح داخلي تلاش دارد مسائل سياسي را با تفاهم حل و فصل كند.

«بی.بی.سی» هم تنها به یک جمله بسنده کرد و گفت: گفته‌هاي رضايي متفاوت از ديگر كانديداهاست.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۴ساعت   توسط مهدي  | 

هفته گذشته و همزمان با تائید صلاحیت کاندیداها صورت گرفت: انتقال 5 میلیارد تومان به حساب بانکی یک کان

یک مقام ارشد بانکی از انتقال یکجای 5 میلیارد تومان به حساب بانکی یکی از کاندیداها خبر داد. 
به گزارش خبرنگار اقتصادی جهان این مقام ارشد بانکی در نامه ای به یک مقام عالی رتبه به این موضوع اشاره کرده است.
در همین زمینه یک منبع آگاه از کمک میلیاردی یک هتلدار سرشناس کشور به ستاد انتخاباتی یک کاندیدا خبر داد. پیش از این دو بانک خصوصی نیزحامی مالی یکی از کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری شده بودند.
اگر چه نفس حمایت مالی از کاندیداها طبیعی و بلااشکال است اما به نظر می رسد در این ارتباط 2 اقدام باید به صورت هم زمان انجام شود. از سوی دیگر با توجه به حساسیت فعالیت های اقتصادی و برنامه های مبادله پولی کلان، در غیر زمان های انتخابات نیز تبادل پول هایی با رقم های نجومی، بایستی توسط مسئولان سیستم بانکی کشور به مقامات عالی رتبه کشور گزارش شود.
اولا خود کاندیدا ملزم به معرفی حامیان مالی خود باشند و دیگر اینکه کلیه حمایت ها از طریق سیستم بانکی انجام شود و نظام بانکی نیز در خصوص منبع و مشروعیت پول و نحوه هزینه آن نظارت داشته باشد.
این دو اقدام در تمام کشورهای توسعه یافته انجام می شود تا انجا که در انتخابات اخیر اوباما از طریق اسپانسرهای مالی آینده انتخابات تحلیل می شد.
اما به نظر می رسد در کشور ما نه کاندیدا و نه حامیان مالیشان علاقه ای به شفاف شدن این موضوع ندارند .این عدم شفافیت می تواند خود منشا و بستر ایجاد رانت و پولشویی در کشورباشد.
به هر حال برخی منابع از حضور فعالان عرصه ساخت و ساز،نمايندگى هاى شرکت هاى خارجى،بخش صنعت،فرآورده هاى غذايى و بعضا مقروضان بانکى، در ستادبرخى کانديداها خبر می دهند.این افراد ازهم اينک با آناليز هزينه ها ،روزهاى قدرت را براى جبران، به انتظار نشسته اند.
بطور نمونه اسپانسر مالى يکى از کانديداها شخصى به نام(م.م)است. اين حامى مالى ، نمايندگى شرکت(پ.ت)، نمايندگى گوشى هاى همراه (...) و نمايندگى محصولات صوتى و تصويرى يک شرکت کره اى را در اختيار داشته و اتفاقا فرزند کانديداى مورد حمايت خود را به مديرعاملى يکى از اين شرکت ها گمارده است.
همچنين کارخانجات (ن)شيراز و شرکت فرآورده اى روغنى(ف) متعلق به شخص ياد شده مى باشند. فعاليت اين اسپانسر مالى به حوزه خودرو نيزکشيده شده و وى وارد کننده جديدترين خودرو به نام (...) مى باشد .
اما نکته قابل توجه اين است که فرد مزبور از بزرگ ترين بدهکاران سيستم بانکى بوده و داراى يک پرونده چند ميليارد تومانى مى باشد.
ديگر اسپانسر مالى اين کانديدا شخصى به نام (د.ا) است که ازتاجرها و فعالان عرصه ساخت و ساز مى باشد و هم اکنون در دوبى سکونت دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۳ساعت   توسط مهدي  | 

انتشار نظرسنجی توهین آمیز به مسئولان نظام

بازار داغ نظر سنجی های انتخاباتی زمینه ای برای زیر سوال بردن شخصیت های نظام و اصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شده است.
به گزارش جهان، برهمین اساس، این نظرسنجی ها که با قالب حمایت از یک جناح خاص سیاسی انجام می شود در عمل منجر به بی اعتمادی مردم به مسئولان نظام و سرنوشت آینده کشور شده و سبب کاهش مشارکت عمومی در انتخابات می شود.

از جمله این موارد، نظرسنجی منتشره توسط سایتی با هویت نامعلوم است که ضمن تفکیک رقابت های ریاست جمهوری دهم به جناح هاشمی رفسنجانی و مخالفان هاشمی گزینه های این رقابت را به این شرح آورده است:

1- مير حسين موسوي هاشمي پناه

2- شيخ مهدي كروبي هاشمي نسب

3- محسن رضايي هاشمي پرست

4- محمود احمدي نژاد

در این نظر سنجی نازل که با عباراتی سخیف همراه شده است از محمود احمدی نژاد با عنوان هاشمی ستیز نام برده می شود. 

هرچند که به نظر می رسد، حملات اهانت آمیز و غیرمنصفانه به رئیس جمهور کشورمان توسط برخی سایتهای منتسب به همفکران آیت الله هاشمی به این مساله دامن زده و حتی این رسانه ها گوی سبقت در انتشار انتقادات توهین آمیز را از رسانه های کاندیدای رقیب احمدی نژاد هم ربوده اند، اما خبرنگار جهان به یاد دارد در آغاز رقابت مستقیم محمود احمدی نژاد و آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دور دوم انتخابات گذشته ریاست جمهوری، هواداران رئیس جمهور فعلی با انتشار پوستر احمدی نژاد و هاشمی در کنار هم این عبارت را نوشته بودند: "هاشمی ستون انقلاب - احمدی نژاد فرزند انقلاب" و عملا بر پرهیز از تخریب رقیب تاکید داشتند.

بنابراین با توجه به روحیات رئیس جمهور و اکثر هوادارانش در پرهیز از تخریب رقبا به نظر می رسد اینگونه اقدامات طنزآمیز توسط برخی رسانه ها ناشی از کم اطلاعی باشد و انعکاس آنها عملا به دوری مردم از صحنه و بی اعتمادی آنان نسبت به کشور و انقلاب منجر شود.

این در حالی است که توجه به سابقه مسئولیت و خدمت تمامی چهار کاندیدای فعلی در طول سی سال گذشته و نیز خدمت رسانی های ریاست محترم مجلس خبرگان، برای هیچ انسان منصفی قابل انکار نیست.
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۲ساعت   توسط مهدي  | 

نامه های جعلی برای زیر سوال بردن نهادهای نظام

هر چند مقام معظم رهبری در نظراتی صریح بر بی طرفی خود در انتخابات تاکید کرده و گفته اند که هیچ کس از رای ایشان و اینکه به نام کدام نامزد در صندوق های رای ریخته خواهد شد مطلع نمی شود اما با این حال انتشار نامه ای جعلی زمینه را برای بداخلاقی های انتخاباتی فراهم آورد.
به گزارش جهان، در نامه ای ساختگی که در فضای اینترنت قرار داده شده است چنین ادعا شده که یکی از فرماندهان سپاه از حجه الاسلام و المسلمین سعیدی خواستار راهنمایی درباره انتخابات و انتخاب اصلاح شده که آقای سعیدی نیز این فرمانده را بنا بر نظر رهبری به سوی آقای احمدی نژاد هدایت کرده است.
بنا بر این گزارش، نکاتی جالب توجه برای جعلی بودن این نامه و انتشار جهت دار آن در ایام انتخابات وجود دارد که به برخی از انها اشاره می شود:
1- این نامه بدون آرم و امضا و با دستخط نوشته شده که می تواند به هر کسی منتسب شود.
2- در این نامه سردار سرتیپ احمد پاکپور به عنوان نویسنده نامه ذکر شده و حال اینکه فرمانده نیروی زمینی سپاه سردار محمد پاکپور می باشد.
3- تاریخ این نامه مشخص نمی باشد. چرا که سردار پاکپور به تازگی و در تاریخ 8 اردیبهشت از معاونت عملیات سپاه به فرماندهی نیروی زمینی منتقل و منصوب شده است. مراسم تودیع و معارفه وی در تاریخ 9 اردیبهشت برگزار شده است.
4- در این نامه جعلی آرم نشریه یالثارات الحسین درج شده است که با دقت در لوگوی این نشریه تفاوت فاحش با نشریه اصلی یالثارات مشخص شده و نوع صفحه بندی و اینکه در صفحه اول این نشریه همواره ستون های بسیار با عناوین مشخص به چاپ می رسد از دیگر دلایل جعلی بودن این نامه است.
5- تاریخ نشریه یالثارات دوشنبه 28 اردیبهشت ذکر شده در حالی که یالثارات الحسین همواره چهارشنبه ها منتشر شده و در این تاریخ چنین نشریه ای چاپ نشده است.
6- در سلسله مراتب نظامی سپاه چنین نیست که فرمانده نیروی زمینی از نمایندگی ولی فقیه برای انجام اقدامات خود استعلام و کسب تکلیف کند. مضاف بر اینکه جواب حجه الاسلام سعیدی در قالب پاراف ذیل این نامه منتشر شده که در صورت صحت بایستی در نامه ای جداگانه منتشر می شد.
گفتنی است که برخی رسانه ها عمدا یا سهوا! با درج و انتشار این نامه که با روش های تصویر سازی و مونتاژ تصاویر ساخته و پرداخته شده ضمن شبهه افکنی، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخواست شفاف سازی کرده اند که با اندکی تامل و بررسی می توانستند از چنین شبهه افکنی و همگامی در مسیر ساخته شده توسط سایت های ضد نظام دوری کنند.
این درحالی است که مدتی قبل و به دنبال درگیری لفظی عادل فردوسی پور با یکی از مسئولان تربیت بدنی نیز نامه ای منتسب به رئیس جمهور و خطاب به رئیس سازمان تربیت بدنی منتشر شد که طی آن از قول رئیس جمهور خطاب به علی آبادی آورده شده بود که فعلا اقدامی در رابطه با عادل فردوسی پور انجام نشود تا انتخابات ریاست جمهوری پشت سرگذاشته شود.
بنا بر این گزارش، به نظر می رسد نیت اصلی سازندگان چنین نامه ها و اسنادی تخریب رئیس جمهور و در مرحله بعد زیر سوال بردن نهادهای انقلابی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۰۳/۰۲ساعت   توسط مهدي  | 

حمايت از فرقه ضاله بهائيت براي كسب راي، نيرنگ انتخاباتي است

نماينده شازند در مجلس شوراي اسلامي گفت: حمايت و مجيزگويي فرقه ضاله بهائيت براي كسب راي هيچ جايگاهي ندارد و يك نيرنگ انتخاباتي است.

محمود احمدي بي‌غش روز جمعه در گفتگو با خبرنگار پارلماني ايرنا، با تقبيح اقدام برخي از داوطلبان انتخابات رياست جمهوري و طرفداران آنها در حمايت از فرقه ضاله بهائيت اظهار داشت: برخي‌ها براي كسب راي، اصول نظام جمهوري اسلامي ايران را زير سوال مي‌برند و تلاش مي‌كنند به هر قيمتي كه شده راي كسب كنند.

وي تاكيد كرد: اين اظهارنظرها مبني بر اين كه بهائيان در ايران داراي حقوق شهروندي هستند غيرقانوني و تخلف انتخاباتي است.

عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان مجلس يادآور شد: بهائيت فرقه‌اي است كه از نظر دين مبين اسلام، قانون و بزرگان، ضاله شناخته شده است.

احمدي بي‌غش يادآور شد: قطعا دستگاه‌هاي نظارتي بر انتخابات اين اظهارنظرها را مدنظر دارند، مجيزگويي يك فرقه ضاله براي كسب راي خلاف قانون اساسي است.

وي همچنين نسبت به وعده‌ها و شعارهاي برخي از نامزدهاي انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري انتقاد كرد.

وي گفت: هر نامزدي اگر جز اين مطلب به مردم وعده بدهد كه اگر به من اعتماد كردند و راي آوردم قول مي‌دهم خدمتگزار خوبي در چارچوب قانون اساسي باشم، دروغ مي‌گويد.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: همه اختيارات در ايران در حيطه وظايف رئيس جمهوري نيست، هر فردي كه رئيس قوه مجريه مي‌شود هر كاري از دستش بر نمي‌آيد.

احمدي بي‌غش تاكيد كرد: مردم ايران بسيار هوشيار هستند و به همه حرف‌ها و شعارها گوش مي‌دهند، اما راي آنها به اصلح‌ترين نامزدها خواهد بود.

كساني كه با دروغ، فريب و نيرنگ مي‌خواهند راي مردم را بربايند و خودشان را مثبت قلمداد كنند مطمئنا در آينده شرمنده دروغ‌هاي خود خواهند شد.

نماينده مردم شازند در مجلس يادآور شد: تجربه نشان داده كساني كه غلو مي كنند و حرف‌هاي كذب مي‌زنند مردم به آنها اقبالي ندارند. شايد در جلسات انتخاباتي آنها شركت كنند و به سخنان آنها گوش دهند اما به معناي قبول وعده‌هاي آنها نيست.

احمدي بي‌غش گفت: وظايف رئيس جمهوري در قانون اساسي مشخص شده است، اگر يك رئيس جمهور كوچكترين اقدامي خارج از وظايف خود كند، مجلس وي را بازخواست مي‌كند.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۰۳/۰۱ساعت   توسط مهدي  | 

دانش جعفري: محسن رضايي علاقه مند به ايجاد دولت ائتلافي است

رييس ستاد انتخاباتي محسن رضايي گفت: اساس بحث دكتر محسن رضايي بر اين است كه به مردم جايگاه مناسبي در اقتصاد اختصاص داده شود، چرا كه به عنوان مثال اگر درآمد سرب و روي را مستقميما در اختيار مردم زنجان قرار دهيم، اين در آمد مردم را بيشتر از نفت ثروتمند تر خواهد نمود.

به گزارش خبر گزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، داود دانش جعفري كه در مسجد دستغيب زنجان سخن مي گفت، ابراز داشت: محسن رضايي علاقه مند به ايجاد دولت ائتلافي است و در اين دولت از كليه افرادي كه كار بلد بوده و به اين نظام عشق مي ورزند، استفاده خواهد كرد.

وي يكي از نكات مهم كه در اداره كشور بسيار تاثير گذار است را مديريت ارزيابي كرد و ادامه داد: البته آن چيري كه از همه مهم تر است، ثروت عظيم نفت و مردم باسواد است كه براي اعتلاي كشور بايد از آنها به خوبي استفاده شود.

دانش جعفري افزود : 85 درصد از منابع معدني كه در دنيا مطرح است، در زنجان وجود دارد و امروزه معدن در زير خاك معنا ندارد. معادن زماني ارزشمند مي شوند كه بتوان آنها را به ثروت تبديل كرد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين كه بحث اساسي اين است كه بتوانيم ثروت ها را در جهت رفاه مردم تبديل به يك واحد توليدي و يا كارخانه كنيم، افزود:اگر در معدن انگوران تصميمات درستي اتخاذ مي شد، سهامداران زنجاني به مشكل بر نمي خوردند. اگر برنامه اي براي خروج مواد معدني از زير زمين و تبديل آنها به ثروت نداشته باشيم، اين معادن ثروت به حساب نخواهند آمد.

وي با اشاره به اين‌كه ميانگين تورم جهاني 4 درصد است، اظهار داشت: در ابتداي سال 84 تورم كشور 12.1 درصد بود كه اين رقم در پايان سال 87 به 25.5 درصد رسيده است . هنگامي كه ميزان تورم در جامعه بالا باشد، مردم قدرت خريد خود را از دست مي دهند و از سوي ديگراگر قيمت كالاها افزايش پيدا كند، مردم بازهم قدرت خريد خود را از دست خواهند داد و از طرف ديگر توليد كنندگان به دليل افزايش قيمت كالا هاي توليدي توان رقابت با توليد كنند گان خارجي را از دست مي دهند.

وزير سابق امور اقتصادي و دارايي گفت: كسري بودجه و چاپ اسكناس موجب افزايش تورم مي شود. وقتي منابع بانك مثلا 100 تومان است اما 120 تومان وام مي دهيم و چون پول به انداره كافي وجود ندارد، بانك مجبور مي شود كه براي 20 تومان باقيمانده، پول چاپ كند كه اين امر موجب افزايش تورم مي شود.

رييس ستاد انتخاباتي محسن رضايي در ادامه به پتانسيل هاي استان زنجان اشاره كرد و ابراز داشت : دوخطه كردن راه آهن زنجان به تهران به دليل نزديكي به پايتخت و مرزهاي اروپايي همچنين هم مرز بودن با 7 استان، مي تواند موجب رشد و توسعه اقتصادي شود كه بايد از اين گونه موقعيت ها استفاده كرد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام شهرستان طارم را بهشت ايران ارزيابي كرد و افزود: دراين شهرستان در يكسال، 3 بار مي توان محصول برداشت كرد كه اين امر امتياز بزرگي براي يك شهرستان به حساب مي آيد. مي توان با ورود صنايع تبديلي به اين شهرستان كشاورزان منطقه را ثروتمند تر كرد.

وي در پايان گفت: از 22 هزار ميليارد تومان سهام عدالت كه در بين مردم توزيع شده، تاكنون تنها 100 ميليارد تومان جمع آوري شده است، در حالي كه قرار است پول اين سهام ها در عرض 10 سال بازپرداخت شود، اما به خاطر برخي از ملاحظات قيمت اصلي آنها را از مردم باز پرداخت نمي كنند .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۳۱ساعت   توسط مهدي  | 

مطالب قدیمی‌تر